Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » S. O. s nyelvpiercingesek...

S. O. s nyelvpiercingesek 3napja szurattam a nyelvpc. De még mindig ugyanugy felvan dagadva várjak még vele (corsodylall öblögettem) menjek vissza ahol csináltattam?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 07:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Nekem kb 11 nap után kezdett apadni.

A Corsodillal vigyazz,mert sárgák lesznek töle a fogaid.

2013. ápr. 14. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
4-5 napig nekem is be volt dagadva, utana kezdett csak el normalizalodni a dolog.
2013. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
belilult a nyelvem és nagyon bevan dagadva ,azt mondta aki szurta nekem szedjem ki!valakinek volt ilyen?( ja és vérzett is...)
2013. ápr. 14. 11:35
 4/6 Anikó 123 válasza:
szerintem várj még vele..neke mondjuk nem volt ilyen bajom de tesómnak ugyan ez volt és sósvizes öblögetés, kamilla tea, jégkockaszopogatás sokat segített rajta, szépen lassan gyógyulgat :) a mondjuk eltelik 4 nap és még mindig semmi javulás akkor tényleg vedd ki
2013. ápr. 15. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Kedves kéredző!


Egy-két hétig általában be szokott lenni dagava, az normális. Szopogass jégkockát, az segít a duzzanatot levinni.

Napi 3-5 ször öblögess corsodyllal, de minden evés után vagy ha dohányzol, akkor egy cigi után is öblögess vele. Ha ez nem válik be, akkor phlogosol oldattal is tehetes, esetleg betadin oldattal is.

Persze a tejtermékek mindegyikét került, tehát tej, túró, joghurt, kefír, turmixok stbk. Fogmosásnál vigyázz az ékszerre, a lyuk környékét még véletlenül se mosd meg, mert ha a lyuk peremet kicsit megrángatod, az csak sebesíti és lassítja a gyógyulást.

Mivel írtad válasznak, hogy lila a nyelved, így egy kérdés felmerül, hogy nem vagy-e fémérzékeny?

Tehát kérdés, hogy hol csináltattad a piercinged és milyen típusú ékszer van benne?

Ha nem vagy fémérzékeny és mondjuk pvd vagy titán van benne, esetleg valódi orvosi acél, akkor lehet bacis fertőzés is, ezt onnan tudod meg, hogy reggel megnézed a lehelleted egyből felkelésnél még öblögetés előtt.

Mivel este lefekvés előtt öblögetés javasolt, így az kinyírja a bacikat a szájban, legalábbis a nagy részét. Ha viszont a nyelveden belül van bacis fertőzés, akkor reggelre az elszaporodik és eléggé büdöset tud csinálni.

Ez esetben fordulj orvoshoz. (Háziorvos, aki megvizsgál és ha tényleg baj van, elküld szájsebészetre.)


Remélem hamar megjavul, addig is minden jót.

Bármi egyéb kérdésed lenne, írj privátban.


- The Blueskin -

2013. ápr. 16. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :) utolsó neked irok priviben!
2013. ápr. 28. 12:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!