Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Átvertek hamis parfümmel! Mit...

Átvertek hamis parfümmel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek ajánlottak EREDETI parfümöt, az ára alapján olcsóbb volt, mint az eredeti, de jóval drágább mint a hamisak. Persze vettem ismerősnek, rokonnak, barátbak, több mint 50e ft-ért. Aztán a mai napon hívott a családtagom, hogy van neki eredeti és amit hoztam az gagyi. Mit tegyek? Próbáljam visszakérni a pénzt? Eléggé esélytelen lenne. Vagy jelentsem fel az illetőt?

2013. ápr. 4. 21:49
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

No, akkor erre válaszolnék:

"Miután egyértelműen nem legális üzletben vetted és számlát se kértél, sőt, még tovább is adtad valakinek az árut, én a helyedben nem pattognék, mert te is benne vagy az ügyben. " Miért kellett volna számlát kérni??? Magánszemélytől nem lehet vásárolni? Ha a Vaterán vásárolok pl akkor sincs számla de ugyanúgy átverhetnek. A s számla lényegtelen az átverés a lényeg.


"Sok mindent nem tudsz tenni, legközelebb ha ilyen kétes eredetű üzletekbe fogsz, akkor legalább csekkold le előtte az árut. Másrészt az ilyen ajánlatokról hogy gondolhatja bárki komolyan, hogy eredetit adnak el? Ár alapján sose kalkulálj, itt még a tróger házalók is 600%-os haszonkulccsal szeretnek dolgozni kb. :D "

Miért kétes eredetű? Valaki felajánlotta, hogy hoz EREDETI parfümöt? Ez mitől "kétes"? Az ár? Bolti alatt volt, de sokkal drágább mint a gagyi hamis.


"Feljelentést se tennék, évek után sem lenne eredmény, nem tudod bizonyítani, honnan vetted a terméket, nyilván azt sem, hogy eredeti, tehát csak az időt húznád, a perköltséget is neked kéne állni, és még lehet az illető is beperel, mivel rossz hírét keltetted, stb. "


Tanúvallomásról nem hallottál? Átadta a terméket meg tudom mutatni.. Mindenkit megtévesztett, több ismerősömet is becsapta. Nyilván van még ilyen mocskos ügye.


"Megpróbálhatod visszakérni a pénzt, de hogy sikerülni nem fog, azt már most garantálom." Hát ezért érzem, hogy csak a feljelentés az igazi megoldás, mert különben nem is foglalkoznék vele.

2013. ápr. 6. 19:39
 12/12 Anita976 ***** válasza:

"Amúgy parfümöt csak drogériában,parfümériában vegyél még internetről sem szabad venni."


Már ne haragudj, de miért? Erről vitatkoznék. Most nem a vaterára gondolok (lehet te arra akkor megértem!) de pl. egy olnine bolt, ami bejlentett vállalkozás által működtetett, és a tranzakcióról áfás számlát kapsz, mi a probléma? Ellenőrzöd kint van-e az adószám, a cégj. szám, a cím, az adatvédelmi azonosító, és halál nyugodtan rendelhetsz, mert ami a douglas-ban 25e, azt megkapod 14-ért, ittott 500 Ft-al olcsóbb vagy drágább de kb. Mibdegyik eredeti. (Ha a cég tényleg létezik ugye). És még 8 napon belül vissza is küldheted, meg felnyomhatod, ha gond van, meg amit akarsz... Nem hiszem, hogy a kérdező ettől is olcsóbban vette volna, a papír nélküli vásárlás így meg már meg sem éri.

2013. ápr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!