Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Átvertek hamis parfümmel! Mit...

Átvertek hamis parfümmel! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek ajánlottak EREDETI parfümöt, az ára alapján olcsóbb volt, mint az eredeti, de jóval drágább mint a hamisak. Persze vettem ismerősnek, rokonnak, barátbak, több mint 50e ft-ért. Aztán a mai napon hívott a családtagom, hogy van neki eredeti és amit hoztam az gagyi. Mit tegyek? Próbáljam visszakérni a pénzt? Eléggé esélytelen lenne. Vagy jelentsem fel az illetőt?

2013. ápr. 4. 21:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A pénzt nem fogod visszakapni, ha feljelented szétverik a fejed. sajnos így jár aki a fekete gazdaságot élénkíti. :-(
2013. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%
Szerintem a családtagod elég bunkó...
2013. ápr. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Ja, és a családtagod miért biztos benne, hogy az övé 'eredeti, szuper'?
2013. ápr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát, mert a családtagom megvette a (douglas) boltban és mivel kifogyóban volt, rendelt. Összehasonlította, és látta, hogy más az üveg, az illat. Ekkor esett le a tantusz, hogy a többi is gagyi volt, amit kaptam. Aztán el kezdtem nézelődni és láttam, hogy 2,5 ezerért vannak a gagyik a vaterán, én meg persze 10 ezerért vettem. Ezért nem is gondoltam, hogy átvertek.
2013. ápr. 4. 22:09
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is bunkó,basszusom nekem valaki venne egy parfümöt nem hívnám fel utána hogy gagyi jézusom.. Kaptam már én is hamis parfümöt,de annak még a szaga is rettentő volt valami piaci,de jó arcot vágtam hozzá és szobaillatosítónak jó volt.

Amúgy parfümöt csak drogériában,parfümériában vegyél még internetről sem szabad venni.

2013. ápr. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Bocsi, de a családtagom fizetett volna érte (többet is rendelt). Tehát nem ajándék volt. Ő viszont visszaadta, én meg most futok a pénzem után..
2013. ápr. 4. 22:16
 7/12 anonim ***** válasza:
Semmit nem tudsz tenni, tehetsz feljelentést, de érdemben ha foglalkoznak is az üggyel, az eladó majd azt mondja, hogy ő eredetit adott el neked, bizonyítsd hogy az ami nálad van tényleg tőle származik. Az eladó pedig hülye lenne visszaadni a pénzt.
2013. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Gondolom számlát se nagyon kaptál róla... vagy mégis? Én szólnék a NAV-nak, hogy nézzenek az illető körmére.
2013. ápr. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Blokk nélkül elég esélytelen hogy bármit is tudj intézni (gondolom nincs) simán letagadhatja hogy tőle van.Hogy tudnád bizonyítani?Sehogy. Maximum ha házkutatásnál találnának nála egy láda ilyet akkor lehetne tenni valamit...de bizonyíték hiányában meg nem fognak házkutatásra menni. Ne haragudj de szerintem ezt buktad,a parfüm az egyik olyan dolog amit nem szabad "innen-onnan" venni.
2013. ápr. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Miután egyértelműen nem legális üzletben vetted és számlát se kértél, sőt, még tovább is adtad valakinek az árut, én a helyedben nem pattognék, mert te is benne vagy az ügyben.

Sok mindent nem tudsz tenni, legközelebb ha ilyen kétes eredetű üzletekbe fogsz, akkor legalább csekkold le előtte az árut. Másrészt az ilyen ajánlatokról hogy gondolhatja bárki komolyan, hogy eredetit adnak el? Ár alapján sose kalkulálj, itt még a tróger házalók is 600%-os haszonkulccsal szeretnek dolgozni kb. :D

Feljelentést se tennék, évek után sem lenne eredmény, nem tudod bizonyítani, honnan vetted a terméket, nyilván azt sem, hogy eredeti, tehát csak az időt húznád, a perköltséget is neked kéne állni, és még lehet az illető is beperel, mivel rossz hírét keltetted, stb.

Megpróbálhatod visszakérni a pénzt, de hogy sikerülni nem fog, azt már most garantálom.

2013. ápr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!