Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért mondják azt ha egy fiú...

Miért mondják azt ha egy fiú pattanásos hogy szerezzen egy csajt?

Figyelt kérdés

2012. dec. 1. 19:16
 1/7 anonim ***** válasza:
egy szó : hormonok
2012. dec. 1. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A rendszeres szexuális élet (mármint, amit az egyén nem a saját kezével folytat) bizonyítottan csökkenti a pattanások számát.
2012. dec. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mennyire "bizonyított" ez a dolog mert nekem inkább közhelynek tűnik. Tudsz valamit linkelni?
2012. dec. 1. 19:34
 4/7 Shai-Hulud ***** válasza:
100%
Mert a csajok szeretik kinyomni a pattanásokat... :-)
2012. dec. 1. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
ez így van,saját tapasztalatból mondom :D
2012. dec. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
19:35 ezt én is aláírom. Előző csajom ááá de szerette ...volna, de nem engedtem neki :D
2012. dec. 1. 22:25
 7/7 anonim válasza:
100%

Mert jelentősen csökkenti a stresszt és a tesztoszteronszintet sem engedi az egekbe szökni.

Az agyalapi mirigy ACTH-t termel a hipotalamusz által kibocsátott kortikotropin kibocsátó hormon hatására, emiatt a mellékvese kortizolt, stresszhormont termel. Ez teszi lehetővé a gyors menekülést vagy a nagy erőkifejtést veszélyes helyzetben. De mivel az ember nem csak veszélyben kerül stresszbe manapság, ezért a stresszhormonok (mint a kortizol) összegyűlnek a testben. Ezek gyulladásokat okoznak, elnyomják az immunrendszert és fokozzák a bőr olajosodását. Ez pedig ideális körülmény a pattanások kialakulásához. A kortizol hatással van a faggyúmirigyekre is, amikből olajos lipidek válnak ki, ezek összegyűlve szinte csapdába ejtik a baktériumokat a bőr felszínén, gyulladt pattanást okozva. Erre rájön a tesztoszteron, ami még tovább fokozza a bőr olajtermelését.

Persze előfordulhatnak hibák, nem vagyok biológus, de a lényeg ez. Stressz és hormonok.

2012. dec. 3. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!