Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 15 évesen szolárium?

15 évesen szolárium?

Figyelt kérdés
A lányom 15 éves, és szoliba akar menni. Sehogy nem tudom róla lebeszélni, de most már úgy vagyok vele, hogy heti egy alkalom belefér. De a kora miatt aggódom.. Eredeti tervem szerint csak 16 évesen engedném.Számít ez az egy év valamit?
2012. okt. 22. 21:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Te komolyan anyaként ezt normálisnak tartod? A szoli bőrrákot okozhat, egy fiatal szervezetre még károsabb. 15 évesen mégis mi szükség rá? Felnőttként sincs értelme, a fehér bőr mindig is szebb volt.
2012. okt. 22. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Tisztában vagyok vele. De ANYAKÉNT azzal is tisztában vagyok, hogy ha nem engedem meg neki, háromszor annyira akarja, és míg így egy héten egyszer elmenne, úgy kiosonna többször. Ismerem a lányom. De azért a kora mégis csak aggaszt..
2012. okt. 22. 21:54
 3/18 anonim ***** válasza:
77%

Első körben küldd el bőrgyógyászhoz hogy nézesse meg az anyajegyeit és vele beszélje meg. Ha a bőrgyógyász rábólint (nehezen hiszem), akkor engedd meg. De a heti egy még felnőttként sem jó, talán havonta egyszer.

Bőrgyógyászra talán hallgat, vagy tud neki jó tanácsokat adni a bőrápolásra vonatkozóan, mert az igaz, hogy ha tiltod csakazértis csinálja majd.

2012. okt. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
69%

Már ne haragudj, de ha nem tudsz nemet mondani a lányodnak, és azzal mentegetőzöl hogy akkor háromszor jobban akarja.. nos kit érdekel?? Akarja és kész, Akkor sem mehet. Határozottan nemet kell mondani neki. Ha meg elmegy úgyis észreveszed.

Nem csak azért kell tiltani mert bőrrákot okoz, hiszen még nagyon fiatal ehhez. Hanem azért is, mert a most egészséges bőrét teljesen tönkre teszi és 20 évesen olyan ráncos, száraz lesz a bőre mint egy 60 éves öreg néninek.

De ha téged nem érdekel a gyereked egészsége akkor enged eé nyugodtan.. Akár minden nap mehet, mert akkor már mindegy hogy heti 1 alkalom vagy 5 alkalom..

Nekem is lányaim vannak. Nekik is voltak ötleteik, de sokszor mondtam nemet. Hisztiztek, de nem érdekelt. Később rájöttek nem is baj, hogy nem engedtük..

2012. okt. 22. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
Majd ha vágott nyelvet, meg mellbimbópiercinget akar azt is engeded, nem? Jesszus... örülök hogy nem volt ilyen anyám. Különben már egy szét piercingelt, tetovált beteg ember lennék én is. Legalább neked legyen eszed, ha a lányodnak nincs. Hogy fog kinézni a bőre huszonévesen? Mintha 40 lenne kábé... nézzen körül a szolis társadalomban, marha rondák a nők.
2012. okt. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
második, ez nem rossz ötlet, köszönöm. Harmadik , azért írtál gingantikus hülyeséget, mert semmi baj nem lenne ha egy fedél alatt laknánk. De mivel kollégista, nem tudom ellenőrizni minden lépését.
2012. okt. 22. 22:19
 7/18 anonim ***** válasza:

Édesem.. Nem én írok gigantikus hülyeséget hanem te nem nem informáld az embert. Honnan kellett volna tudnom hogy a 15 éves lányod kollégista?? A kisujjamból ráztam volna ki?? Te szólsz le, de arra nem vagy képes, hogy anyaként elmagyarázd a lányodnak a szolárium veszélyeit? Nincs semmi tekintélyed, mert ha tiltod úgyis elmegy.. Szóval mielőtt engem sértegetnél, előbb a lányodat neveld meg..

üdv hármas voltam.. Nem kell reagálnod rá, elég ha végig gondolod (már ha eljut a tudatodig az egész szolárium hátránya) mert én többé nem jövök ide.. Tudod okos enged....

2012. okt. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
De ha nem tudsz róla, akkor te se írogass bármilyen információ nélkül. És tenkintélyem pedig lenne, de sajnos NEM én neveltem fel a gyerekemet, úgyhogy nem az én nevelésem alapján viselkedik értelemszerűen. Mennyit tudnak okoskodni, olyan emberek, akik szart sem tudnak mások életéről... röhej.
2012. okt. 22. 22:33
 9/18 anonim ***** válasza:
éljen a korai bőrrák!!! csak aztán majd ne itt kérdezd, hogy mit csinálj a bőrrákos lányoddal...
2012. okt. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Én 17 évesen kezdtem szolizni, heti egy alkalommal először, aztán heti kettő. De mindig csak tavasszal, h felkészítsem a bőröm a nyárra.

Néha-néha a tél közepén is beugrok egy alkalomra. Depresszió űző az a pici "napfény".

15 év szerintem még korai. Próbálld meg lebeszélni róla. Ajánlj fel neki helyette h veszel önbarnítós testápolót, vagy sima barnító krémet.

De ha nem sikerül, akkor vegyél neki bérletet és egyezzetek meg heti egy alkalommal, valami alap perce. A bérlettel ellenőrizni tudod h nem csal-e. Viszont akkor adj neki kevesebb pénzt. Nehogy abból pótolja a plusz alkalmakat, amikről nem fogsz tudni.

Szolizás előtt használjon pici naptejet ott ahol vékony a bőr. Pl.: melbimbó, melközép, nyak, szemsarok. Ne sokat, mert akkor foltos lesz. Épp csak egy lehhelletnyit. Utána pedig testápolót.


Szoli szalonba menjetek, ott gyakran cserélik a csöveket. Fodrászatba, kozmetikába ne. Ahol csak 1-2 gép van oda nem szabad menni.


Nem kell úgy lehurrogni a szolit. Akikről ti beszéltek azok föggők.

Nekem is van ilyen ismerősöm. Heti 10ezreket elszolizik. Befekszik 20-30 percekre és kineveti a 6-9 perceseket.

Nem róluk kell példát venni! Lehet csinálni, de csak MÉRTÉKKEL! Habár nem 15 évesen kéne kezdeni. Mondjuk az az alsó korhatár.

23L

2012. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!