Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van még akit érdekel, hogy...

Van még akit érdekel, hogy olyan termékeket használjon amik nincsenek állatokon tesztelve?

Figyelt kérdés

Mert ezen az oldalon jól látható, hogy nagyon sokan használnak olyan smink termékeket ami állatokon tesztelt. Állandóan az Avont ajánlgatják mindenfelé itt is meg a környezetemben is. Még csak nem is olcsó és nem épp minőségi termékei vannak, szóval megérteni sem tudom miért vesz ilyesmit bárki is. Arról is hazudtak sokáig hogy állatokon tesztelnek.

Szóval titeket érdekel hogy milyen terméket használtok? Hogyan van tesztelve? Milyen összetevőkből áll? Vagy csak elolvassátok a reklámszöveget róla és megveszitek? A legtöbben szerintem ezt teszik. De miért?


2012. okt. 22. 02:08
 1/10 anonim ***** válasza:

Érdekelnek az összetevők, igen, mióta inkább csak felveszem a filmeket és áttekerem a reklámokat, nem befolyásolnak.

Az állatkísérletekről meg annyit: kevés kozmetikumot használok, de minőségit. És vagyok annyira önző, hogy inkább a nyúl szeme gyulladjon be, mint az enyém.

A gyógyszereket is bevesszük, nem? Nem értem, hogy mennyivel sajnálatosabb az egeret rákossá tenni, mint megnézni, hogy irritálja-e a kozmetikum? Ja, hogy kozmetikumot nem mindenki használ? Hát de, fogkrémet, szappant, sampont, nem lehet kikerülni, pont úgy, mint a gyógyszert.

Úgyhogy én az összetevőket nézem és a minőséget.

2012. okt. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem nézegetem, hanem saját magam készitem a kozmetikai szereket magamnak természetes anyagokból (olivaolaj, gyógynövények), mert csak akkor biztos, hogy nincsnek benne nem odavaló dolgok.


Mellékesen olyan termék NINCS, amiket nem tesztelnek állatokon, csak legfeljebb azt állitják. Ugyanis azok a cégek, akik "nem tesztelnek", az anyagokat kiadják másik cégeknek tesztelésre, igy a teszt nem az ö területükön történik, igy (jogilag) ráirható, de a valóságban nem igaz ez az állitás.

2012. okt. 22. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Az hogy nem tesztel egy cég állatokon még nem azt jelenti hogy sehogy nem tesztel... más módja is van, ahol egy állatnak sem kell szenvednie. Ezért értelmetlen állatkínzás az egész, aminek véget kéne vetni, de ha senkit nem érdekel akkor ez még sokáig így fog maradni.

Az állatokon tesztelés nem az egyetlen módszer. Úgy látszik kevesen tudják... vagy annyira felsőbbrendűnek érzi minden ember magát, hogy azt hiszik ezt megtehetik az állatokkal?

2012. okt. 22. 10:31
 4/10 anonim ***** válasza:

A fiziológiai hatásokat CSAK élölényeken lehet tesztelni, máshogy nem - azaz VAGY állatokon, VAGY embereken.


OLYAN üzletekben kapható kozmetikum stb NEM LÉTEZIK, amit nem tesztelnek állatokon, akármennyire is állitják egyes cégek. Ugyanis nem ök, mint az anyacég végzik a teszteket, hanem vannal alvállalatok, más néven futó "bevizsgáló" laboratóriumok, stb, ahol ezt csinálják, és csak a név nem azonos.

2012. okt. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hogyne létezne... a kozmetikumok teszteléséhez pont semmi szükség állatokra, lehet másképp tesztelni, szerencsére már tartunk azon a szinten, hogy sejttelepeken és egyebeken is ugyanúgy tesztelhető a hatása.
2012. okt. 22. 11:52
 6/10 anonim ***** válasza:
sejttelepen? Használnál olyan szemcseppet/szempillaspirált, amit nem teszteltek állaton? Ja persze, mert mindenhez van sejttelep, mi?
2012. okt. 22. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
ha már ilyen segítőkész vagy, szerintem ajánlkozz fel, hogy inkább rajtad teszteljenek, mint az állatokon
2012. okt. 22. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Képzeld csak olyan szempillaspirált és minden mást használok amiben se káros anyag nincs, se tesztelve nincs állatokon. Mert van ám olyan is. De ti öljetek állatokat csak hogy szebbek lehessetek egy hangyányival... undorító dolog.
2012. okt. 22. 13:59
 9/10 anonim ***** válasza:

Én sem veszek olyan cégtől, aminek köze van állatkísérletekhez.

Vegetáriánus vagy?

2012. okt. 24. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én betartom, és nem veszek állatkísérletes dolgokat. Sajnálatos dolog, hogy ilyen önzők az emberek, hogy nem tudják átélni azt, amit szerencsétlen állatok átélnek, csupán azért, hogy pl.: fényesebb legyen egy szájfénytől a szánk... Sajnálom szegény állatokat. Én az életfogytiglanra ítélt bűnözőkön tesztelném le, valami plusz bánásmódért cserébe vagy nemtudom. Nekik már úgyis mindegy. Viszont tény és való, hogy nagyon nehéz olyan termékeket venni, amit nem tesztelnek. De nekem megéri, és örülök, hogy nemcsak én gondolom így.
2013. ápr. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!