Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szolárium. Mit, hogyan?

Szolárium. Mit, hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Még életemben nem voltam szoliban, de most szeretnék.

November végén lesz a szalagavatóm, s szeretnék elérni egy enyhe, de szép, csokibarnás színt a bőrömnek. Alapjáraton hamar lebarnulok.

Hány perce menjek szoliba? illetve: állóba vagy fekvőbe menjek?

már most kezdjem el a szolizást, ha elakarom érni azt az áhított színt?

+ egy kicsit szégyenlős vagyok, így látják ha esetleg melltartó nélkül szolizok?


köszönöm


2012. szept. 15. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha nem hófehér a bőröd, akkor 1. héten 2x6 perc, hogy a bőröd hozzászokjon a szolihoz. Utána ha gyorsan barnulsz, akkor heti 1x9-12 perc.

Vannak olyan helyek, ahol három percekben mérik az időt (tehát 3, 6, 9, 12 stb) percet mehetsz. Ezek általában zsetonosak. Vannak olyan helyek, ahol te mondod meg, hogy hány percre szeretnél menni. Olyankor mondhatsz 10, 11 percet is. A szolis vagy beállítja ilyenkor az időt és te indítod el mikor készen állaz, vagy kiszólsz, hogy mehet.


Elvileg nem lát senki a szoliban, nem lehet bekamerázni, de aztán ki tudja... Nekem is megfordult már a fejemben, hogy mi van, ha elrejtettek kamerát...


Amúgy szerintem az álló szoli jobb. A fekvőt ki kell ferőtleníteni használat után. Ez is eltérő, mert bizonyos helyeken mki maga után takarít, bizonyos helyeken pedig van rá ember. Nekem egyszer fekvő szolizás után kijött egy nagy pattanás-szerű dudor a hátamon, pedig kitisztítottam a szolit, mielőtt bementem... Azóta inkább csak állóba megyek.

Ha állóba mész, minden esetben tegyél a lábad alá papírtörlőt (az mindenhol szokott lenni bent, ha véletlenül nincs, akkor kérj).

2012. szept. 15. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

És még valami: ha úgy veszed észre, hogy a szoli nem barnít, hanem piros vagy tőle, válts másik helyre, mert nem tartják karban a gépeket rendszeresen. A legjobb a csokicsöves szoli.

Ha megírod merre felé laksz, még ajánlok is egyet, ha esetleg a közelben :)

2012. szept. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
az állot is kifetőtlenitik látni is szoktam h kitakaritják ha volt valaki előttem , én a fekvőt azért nem szertem mert beleizzadok nagyon:S viszont sokkal kényelmesebb még aludni is tutsz benne , a szoligép meg eleve egy kabinba van ahol magad után elhuzod az ajtót leöltözöl és utána belemész a gépbe senki se tudna meglátni
2012. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
jaja tényyleg csokicsöves szolit válassz
2012. szept. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Bijjjus7 ***** válasza:
Szia. Szerintem is a csokicsöves szoli a legjobb, én is abba járok. Ha hamar lebarnulsz akkor ráérsz e hó végén elkezdeni, de minimum idővel kezd el mindenképp (pl. ahova én járok 3 percenként van) szóval 3percre, mert ezek nagyon erős gépek, de mindenképp kérj segítséget a pultos lánytól és mond el, hogy elsőnek vagy szoliban, majd 6, 9 percre menjél sőt ha fokozni szeretnéd a színt akkor érdemes a szoliban kapható krémet is használni, mivel nagyon jól hidratálja a bőröd és hosszabítja a barnulást! Szerintem váltogasd a fekvő-álló gépeket, hogy mindenhol egyenletesen lebarnulj! Nincsenek a kabinok bekamerázva, ettől nem kell félned, hogy meglát valaki, nyugodtan feküdj, állj be meztelenül (úgy is érdemes)! Remélem segíthettem! :))
2012. szept. 16. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!