Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » 1 hetesen elkezdett fájni a...

1 hetesen elkezdett fájni a Tragus piercingem, eddig semmi baja nem volt. Jó, ha felváltva kezelem Betadinnal meg Octeinsepttel?

Figyelt kérdés
Eddig Betadinnal kezeltem csak. Nem tudom, mitől kezdhetett fájni. Ma 1 hetes.
2012. szept. 14. 11:47
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Betadinom van, Octeniseptem nincs. De veszek azt is, ha kell, annyian ajánlották, hogy az a legjobb.
2012. szept. 14. 12:18
 2/11 Tótalaki Ottó válasza:

Fáj a piercing?

Nekem a múltkor a hajam kezdett el úgy fájni, hogy amputálni kellett. Pedig még csak nem is idegen test a bőrömben.

2012. szept. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja, de értelmes válasz volt ez. :D Igen, az nem jó, ha elkezdett fájni úgy, hogy eddig semmi baja nem volt. Inkább írd meg, hogy melyikkel kezeljem szerinted. :D
2012. szept. 14. 12:23
 4/11 anonim ***** válasza:

csak gyógyul. ha hozzáérsz akkor fáj, vagy csak úgy "magától" ha nem piszkálod?

betadine jó rá, vagy ha van, akkor kend be körömvirág krémmel, vagy tegyél rá kamillás borogatást, és forgasd naponta többször.

kell neki jó pár hónap mire teljsen meggyógyul, addig lehet érzékeny.

2012. szept. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Most magától is, és kicsit be is van dagadva.
2012. szept. 14. 15:35
 6/11 anonim ***** válasza:
körömvirág krém az nagyon jó rá :)
2012. szept. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Kenőcsöt ne kenj bele semmi esetre se!


Octenisept és kész!


Nekem van tragusom mindkét oldalon, az Octenisept nagyon jó rá. Naponta 4-5 alkalommal fújd be. A rászáradt sebváladékot egy darab Octenisepttel befújt steril gézlappal vagy fültisztítóval pucold le.


Ha már nem fáj és csökken a váladékozás is, akkor csökkentheted a fertőtlenítések számát is, nem kell feleslegesen piszkálgatni.


Lehet ám hogy csak elfeküdted. :)


Nekem így, hónapok elteltével is bedagad néha hogyha elfekszem.

2012. szept. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszii! Vettem Octeniseptet, és azzal fújkálom óvatosan, mert hogy az fülbe nem juthat.

És milyen jól tettem, hogy vettem, mert tegnap kb. az első befújás után pár órával nem fájt, és lejjebb ment a pirosság. :) Még meg van azért dagadva, úgyhogy fújkálom párszor egy nap. A Betadint hagytam, semmit nem ér.

Azt pedig tudom, hogy ennek a fajta piercingnek nem épp gyors a gyógyulása. Hát ez van, de olyan szép, nagyon szeretem, úgyhogy megérte. :)

A fül felőli részét nem kell kezelgetni, csak a külsőt, nem?

2012. szept. 15. 17:48
 9/11 anonim ***** válasza:

Nekem belülről is váladékos volt az első hetekben, rászáradt, viszketett. Fültisztítóra tettem Octeniseptet és óvatosan megtörölgettem az ékszer szára körül, hogy beljebb ne jusson belőle.


A fújkáláshoz meg tegyél papírzsepit a hallójáratod elé, és akkor biztosan nem megy bele.

2012. szept. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszi a tanácsokat! :)
2012. szept. 15. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!