Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Elég kevés az önbizalmam, mit...

Elég kevés az önbizalmam, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Párom szerint önbizalmam a nullán van, és töltsek fel ide egy képet, hogy mások szépnek tartanak e rajta kívül... Azt mondta, ha nem is sokat, de valamennyit hátha nő az önbizalmam...


Itt a kép:


[link]


Negatív kritikát kapok magamtól eleget:-) Hátha lesz egy-két pozitív:-)


2012. júl. 8. 20:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem szeretem ismételni magam de most megteszem. Ahogy egy nagyon hasonló kérdésnél (amit ugyanebben a kategóriában tettek fel nem sokkal ezelőtt...) írtam:


Építheted az önértékelésedet a külsődre is de az nem önbizalom, az önámítás. Pusztán a külső még senkit nem tesz többé vagy kevesebbé a másiknál.

Írd szépen össze hogy mik azok a dolgok amiket szeretnél megtenni de félsz tőlük (pl. sok ember előtt beszélni, megszólítani valakit az utcán, adott helyzetben kiállni önmagamért stb.), tedd őket a félelem nagysága szerint növekvő sorrendbe és a legkevésbé félelmetessel kezdve szépen egyenként tedd meg őket. Ahogy Mark Twain mondta/írta: "Tedd meg amitől félsz és a félelem szertefoszlik". Ez pedig azért fontos mert a félelmek ássák alá az önbizalmat.

2012. júl. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi a választ:-)


Erről a módszerről már én is olvastam, de ott azt írták, hogy a külső és belső tulajdonságokat külön kell venni, és felsorolni, mit szeretünk magunkban. De az általad leírtnak több értelme van. Amiket példaként felhoztál, szinte mind a gyengeségeim:-)

2012. júl. 8. 20:35
 3/5 anonim ***** válasza:
hú a szemüveged csúnya, de egyébként nincs veled baj. és a lekvárt tedd fel a polcra
2012. júl. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
szerintem tök jól és aranyosan nézel ki :) nálam a külsőd tökéletes :)
2012. júl. 8. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi:-) Jobb a kedvem, tartottam a negatív hsz-ektől.


3-as: drágább és jobb szemüvegre egyelőre nem fussa. De spórolok:-)

2012. júl. 8. 20:54

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!