Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sajnos nagy önbizalomhiányban...

Sajnos nagy önbizalomhiányban szenvedek, annak ellenére, hogy van barátom. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés
Arról lenne szó, hogy még sosem voltunk közös nyaraláson, de most elmegyünk először egy hétre. Igaz, már 19 éves vagyok, de sajnos még mindig nem sikerült teljesen elfogadnom magam. A gondom az, hogy nagyon félek, hogyha meglátja hogyan is nézek ki 'valójában', akkor nem fog annyira szeretni vagy kicsit kiábrándul belőlem. Sajnos genetikailag nagyon sötét karikás szemeket örököltem, amelyeket korrektorral szoktam korrigálni, ami eléggé eltakarja, de Ő még sosem látott anélkül és gondolom a hajam is 'remek' állapotban lesz akkor. A gond az, hogy olyan helyen leszünk, ahol nem kerülhetem el, hogy úgy lásson. Mit mondanátok erre? Véleményetek? Hogyan tudnám növelni az önbizalmam....? Válaszokat előre is megköszönöm.

2012. jún. 10. 11:46
 1/7 Dia90' ***** válasza:

Szerintem ha igazán szeret a barátod, akkor az ilyen kis szépséghibák nem fogják őt zavarni. :)

Ez a "hogyan is nézek ki valójában" dolog akkor lenne ciki sztem, ha pl. tele lennél mű dolgokkal, amik hirtelen egyszerre lekerülnének...pl: kitömött melltartó és társai, de gondolom ilyesmiről nincs szó. :)

Amúgy a nők nagy része nincs megelégedve magával.

2012. jún. 10. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha tényleg szeret téged, ennyire minimális "hibák" miatt nem fog elhagyni, vagy csúnyán nézni rád. A szerelem arról is szól, hogy elfogadjuk a másikat olyannak amilyen, mind belsőleg és mind külsőleg. Ha nagyon bánt a dolog, hogy mit szól majd, beszélj vele erről. Valószínű, hogy egyátalán nem fogja zavarni, lehet, hogy ő is hasonló helyzetben van. A továbbiaknak pedig ne törkedj arra, hogy mindig jól nézz ki. Ez kicsit hülyén hangzik, úgy értsd, hogy ne csak az egyik oldlad ismerje meg, hanem a másikat is. Elvégre nem lehet minden nap folyamatosan azon izgulni, hogy jól nézel-e ki, mindig úgy öltözni, hogy jó legyen. Ez már inkább megfelelési kényszer. Ahhoz, hogy szeressen nem kell mindig tökéletesen kinézned!
2012. jún. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Előttem már leírták a lényeget, így rövid leszek: ha szeret, smink nélkül is szeretni fog és gyönyörűnek találni!
2012. jún. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszaitokat. Átgondolom mindenképpen!
2012. jún. 10. 12:26
 5/7 A kérdező kommentje:
Végül is senki sem lehet tökéletes, mindenkinek vannak hibái. Talán ez megnyugtathat, még hogy ha nem is valami kedves dolog ilyenre gondolni.
2012. jún. 10. 12:30
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is vannak sötét karikáim. Állandóan! Mindig korrektorozok, akárhova megyek, de ha a szerelmem mellett ébredek nem érdekel különösképp! A hajad meg rakd kontyba, tegyél bele csatot, masnit, hajpántot, kisvirágot, onnastól kezdve pedig szénaboglya is lehet meg kiszívhatja a nap, ha büszkén tudod viselni. Pl. Sarah Jessica Parker sem az igazi, ha tökéletes a frizurája, csak az összevissza hillámosodóval lesz az igazi Carrie. (mondjuk nem tudnom kedveled-e őt, de akárkit írhattam volna!)
2012. jún. 10. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sok segítség, ha ilyeneket mondotok. :) Megpróbálom, amit mondasz.
2012. jún. 11. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!