Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mennyi idősen kezdtétek el...

Mennyi idősen kezdtétek el szőrteleníteni a nemi szerveteket lányok?

Figyelt kérdés

Én 15 éves vagyok, de nem látom értelmét, hogy szőrtelenítsek. A lábamon nyáron le szoktam borotválni, viszont tesire évközbe nem (pedig rövid gatyában tornászok). A hónaljamat természetesen borotválom, de a nemi szervemet nem. Egyszer volt, hogy valamiért leborotváltam, és mikor nőtt vissza borzasztóan viszketett, ami nagyon csúnya látvány ( de nem is vakartam). Viszont ha strandon vagyunk, vagy épp nyaralunk, akkor lehetséges, hogy véletlenül kikandikálhat pár szőrszál, ami megint csak borzasztó csúnya. Nem is beszélve a tesiórákról... Ott is elég kellemetlen lenne ez.


Ti mikor kezdtétek el szőrteleníteni?? Szerintetek mit csináljak? 15/L



2012. jún. 8. 21:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
gyantázd le a bikini vonal csíkodat
2012. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Én kb 13 éves korom óta borotválom ott. Télen nem nagyon, inkább nyáron, mertugye elég gáz, ha a fürdőruhából kilátszik..

Szerintem le is gyantázhatnád, vagy epilátor, mondjuk szerintem az rohadtul fáj. :DD

2012. jún. 8. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

16 kb, koleszban laktam mentem a többiek után..Nekem is viszketett brutálul, de még most is :)


23/l

2012. jún. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszi a gyors választ, de ha az visszanő, az nem viszket? Azt pedig még kifelejtettem, hogy nem szeretném azért minden második nap borotválni, hogy ne viszkessen. Arra pedig nincs annyi pénzem, hogy 2 hetente járjak kozmetikushoz. :((
2012. jún. 8. 21:14
 5/13 anonim ***** válasza:
Soha nem borotválom,legfeljebb csak a bikini vonalat. Nem akarok bőrfertőzést,vagy egyéb betegséget kapni.
2012. jún. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Az oké, hogyha majd élek nemi életet, akkor leborotválom (remélem nem most lesz még...), de most még tényleg ez miatt nem szeretném. Ti különben mennyi időközönként szoktátok, ha van barátotok/párotok/férjetek stb.?
2012. jún. 8. 21:19
 7/13 anonim ***** válasza:
Én szerintem,mihelyt megláttam,hogy kinőtt,lenyestem 1az 1be.. arra nem emlékszem,hogy viszketett volna...Manapság 2 naponta borotválom,mert van barátom,ha nincs akkor 3-4 naponta,de olyan már rég volt! :-) 20l
2012. jún. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Ja,és ha zavar téged,szerintem borotváld,vagy gyantáztasd a bikinivonalad :) Ki lehet bírni anyagilag is úgy gondolom...Pár száz forint a kozmetikusnál a gyanta csajok? Mert én úgy tudom,legalább is ahol én lakom.

Előző voltam

2012. jún. 8. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Heti 1-2x borotválom, mert engem zavar, de nincs barátom hónapok óta.
2012. jún. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
100%

Ugyan hapsi vagyok, de menyasszonyom tapasztalatairól be tudok számolni. Talán segít Neked is. Kérdés: Használtál-e a borotválkozáshoz borotvahabot? Új borotvát használtál-e a művelethez? Borotválkozás után lemostad-e a habot szappannal/tusfürdővel? Bekented-e bőrápoló krémmel a felületet?

Ha valamelyik kérdésre a válasz nemleges, akkor ott lehetett a hiba. Kedvesemnek is eleinte kipattogzott és nagyon viszketett, javasoltam, hogy váltson technikát.

A lényeg: Ha hosszú a szőr, akkor először rövidítsd meg ollóval a lenyírandó felületen, aztán tisztítsd meg jól a borotválkozás előtt a lenyírandó bőrfelületet. Borotvahabbal alaposan habosítsd fel, és hagy elég időt ahhoz, hogy a hab egy kicsit felpuhítsa a szőrt (kb. 1 perc). Új, vagy nagyon keveset használt borotvát használj, és csak a sajátodét használd! Szálirányban próbáld meg nyírni, ne húzd végig sokszor egy adott felülete, mert felsértheti a bőrt. Nem baj, ha egy pici, rövid borosta ott marad. Borotválás után tisztítsd meg ismét a bőrfelületet, lehetőleg bőrbarát tusfürdővel, érezd, hogy puha a bőr. A dolog végeztével pedig kend be bőrápoló krémmel, vagy babaolajjal. Így nem fog viszketni, nem fog kipattogzani. Próbáld ki és számolj be

2012. jún. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!