Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért lett tele a lábam...

Miért lett tele a lábam (első) gyantázás után szőrbenövéssel?

Figyelt kérdés
Pont azt olvastam, hogy a gyanta jó a szőrbenövés ellen, de most tele van a lábam velük. Meg normális az, hogy első gyantázás után 2 héttel újra nőnek a szőrszálak (eddig borotvát használtam, most akarok átváltani gyantázásra.

2012. máj. 16. 21:36
 1/4 anonim válasza:

Szia!


Nem tudom, hogy kitől hallottad, hogy a gyanta jó a szőrbenövés ellen, de a gyantánál és az epillálásnál elég gyakori ez a probléma, hiszen lassabban nőnek vissza a szőrszálaid, mint ahogy "visszanő a bőröd" a szőrtüszőknél. Ajánlatos radírozni a lábadat, hogy valamennyire elkerüld. Az , hogy milyen gyakran kell gyantázni, az személytől függ, valakinek gyorsabban visszanő, valakinek kevésbé, én például hetente epillálom a lábamat a teljes simaságért.

2012. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem is sok szőrbenövésem van a gyantától, szinte mindegy, hogy mivel szőrtelenítesz, bármikor előfordulhat.. Én nagyon sok mindent kipróbáltam már, aztán elmentem bőrgyógyászhoz a problémával. Először írt fel egy 2-3 tablettás antibiotikumot, ezt azért szívesen kihagytam volna, de azért beszedtem, gondoltam egy próbát megér. Kaptam egy naturland-os folyadékot ( [link] ), ezzel kell bekenni közvetlenül szőrtelenítés után, és ezután 1 órával kb. testápolóval is be kell kenni, mert nagyon kiszárítja a bőrödet, szóval figyelj rá, hogy reggel-este valami aloe-verás testápolóval kend be, bár szinte lényegtelen milyen, fő a hidratálás. Aztán kaptam még egy Fucidin nevű krémet, ezt napközbeni használatra, nem igen van se szaga se illata, legalábbis nem olyan lényeges,hogy az zavarjon. Estére pedig gyógyszertárban kevert krémet kaptam, ennek ugye így nem tudom a nevét, de azt tudom, hogy jód tartalmú, mert mindig megfogja a fehérneműmet... Ezek egyébként nekem így beváltak, de azért akadt 1-1 benövés néha-néha, szóval ami még úgy bevált.. Az a luffa szivacs vagy heti 1x-2x való bőrradír. Aztán még a szoli is használt, nagyon szépen leszárította már 1 szoli után is. Gyantázásnál pedig mindig használj hintőport!
2012. máj. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Én is a hintőport javaslom és, hogy hidratálásról sose feledkezz meg! Ha hidratált, puha a bőröd, az újonnan kinövő szőrszálak nem a bőr alá nőnek.
2012. máj. 27. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!!
2012. máj. 29. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!