Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Pecsétgyűrűt melyik ujjra...

Pecsétgyűrűt melyik ujjra kell húzni?

Figyelt kérdés
Hallottam olyat hogy a gyűrűsujjra, de akkor az azt is jelenetheti hogy házas vagyok, tehát oda nem feltétlen szeretném.

2012. ápr. 10. 07:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A pecsétgyűrű NEM jelenti azt,hogy házas vagy. Azt csak a karikagyűrű jelenti. Az eljegyzési gyűrűnek nevezett köves gyűrű is csak ékszer,de nem jelképe a házasságnak. Ha az lenne,akkor minden nő menyasszony vagy házas lenne. Vagy senki nem viselhetne köves gyűrűt,esetleg többet is.

A pecsétgyűrűt bármelyik ujjadon viselheted,a gyűrűs ujjon is.

2012. ápr. 10. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Tudom hogy nem azt jelenti, de ha meglátsz valakit a gyűrűsujján egy gyűrűvel, lehet nem épp pecsétgyűrűre gondolsz rögtön..


Általában melyiken szokták viselni amúgy?

Az hogy melyik kézen, az is mindegy?

2012. ápr. 10. 14:27
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne gondolnék pecsétgyűrűre, ha egyszer pecsétgyűrű? Bármelyik kéz bármelyik ujján lehet hordani, ahogy neked kényelmes. A gyűrűsujjat azért hívják GYŰRŰSujjnak, mert bármilyen gyűrűt lehet rajta hordani. A házasságot az egyszerű karikagyűrű(!!!!) szimbolizálja. Miért kell mindent így túlbonyolítani?
2012. dec. 7. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!