Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmösök/ Körmözők! Segítség...

Műkörmösök/ Körmözők! Segítség! Mit csinálok rosszul?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Február közepén végeztem a körmös tanfolyammal, amit nekem nagyon beharangoztak előtte h milyen jó,és olcsó is az átlaghoz képest, ezért fizettem be rá.. Bár nekem akkor is furcsa volt már, mivel 5 egymáskövető vasárnapi nap van a képzés, ergo: 5 alkalom, reggel 9-től du. 3-ig. Már itt érdekes volt nekem mert úgy voltam vele, ennyi idő alatt h lehet minden felsoroltat amit elvileg tanítanak majd ott, elsajátítani rendesen? Hát rájöttem: sehogy:) életem legnagyobb hibája volt hogy befizettem rá...de már nem tudok mit csinálni, meg kaptam az oklevelet, ugyanis nem bizonyítványt adtak, de ez nem is lenne baj,ez lenne a legkevesebb.... úgy érzem, ha nem mentem volna el erre a tanfira, nem lennék hátrébb most se a tudásban... ha értitek:) magyarul: nem tanultam semmit!.. :S és most nincs pénz el menni egy jó minőségi OKJ-tanfira, másra kell az a rohadt pénz... felvennének sok helyre, szalonokba.. és mehetnék házhoz is, elég nagy az ismeretségi köröm stb....de így h???én nem akarok rossz munkát kiadni a kezeim közül!!.. mindennap ezen rágódok.. de komolyan..:(


a díszítés az megy.. de nem érek vele semmit,mert NEM AZ a lényeg!!

az építés lenne..és pont az az ami nem megy, és annak is ez a sablonos része...egyszerűen nem tanították meg rendesen vagy nem tudom!!de tudom, h nagyon sokan úgy mentek arról a tanfiról h csalódottak!!..

tudom h így leírva nem lehet megtanulni, látnom kéne ahhoz.. de valahogy segítsen valaki légyszi..

olyan szép körmöket tudnék csinálni.. díszítéshez jó érzékem van..de egyszerűen ez a sablonos része kikészít... amikor felrakom a sablont, tudom h nem jól teszem fel,de nem megy, mert a sablon illesztés részét se magyarázták el rendesen, hogy ha nem illeszkedik, akkor h kell kivágni, stb.....

Mikor meg építem rá az anyagot nem jó mert nem tökéletes..ahol a természetes köröm vég van, ott egy kis lépcső van, egy lejtő.... nincs egy szintbe az épített köröm.. miért??? tuti kihagyok valamit...de mit??

diktáltak a tanfin, egy fél A4-es füzetet, de ha látnátok..... szerintem nektek se lenne világos..nem lehet eligazodni rajta, egyszerűen nem tanították meg.. én pedig szeretnék Jó lenni..nagyon sok pénzt belefektettem tanfi+anyagok.. de így nem jön vissza az se... :/ Ne haragudjatok hogy itt panaszkodom, meg minden... de egyszerűen nem tudok már ezzel kihez fordulni , mert ok, meg csinálom itthon a családnak.. ingyen persze.. nekik ha hibázok nem gond, mert tudják mi van.. de ha pénzért teszem azt, az nem csak nekik rossz hanem nekem is.. így is rosszul érzem magam, h pl. anyukámnak akartam mandula körmöt csinálni, de mivel sablont nem helyeztem fel jól, valami borzalmas lett ..... pl. a rétegeket se tudom pontosan.. már arra is gondoltam, h ez miatt is lehet az lépcső a körmön,és nem csak rossz sablon illesztés miatt.... :S mit h csináljak h jó legyen?

Nagyon köszi ha segítetek....:(


Niki..


2012. ápr. 4. 01:05
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia!


A technikai tanfik ezért vannak, azok nem kerülnek annyiba, mint egy okj-s. Viszont ha vállalkozó szeretnél majd lenni, ahhoz meg kell szerezned az okj-s végzettséget.

De miért nem néztél utána a sulinak? Rengeteg körmös fórum van (nails.hu), ahol hirdetnek is képzéseket, és a többiektől is megkérdezheted, hogy milyen a kiválasztott képzés, vagy pedig az oktató.

2012. ápr. 4. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szeretnék majd vállalkozást, de úgy tudom lehet másnak a szakmunkás bizijére is csinálni azt, családba pedig van. Okj-s tanfira szerettem volna menni, de sajnos csak 8 osztályom van meg, anno nem mentem(én hülye) tovább tanulni, és pont nem estem bele abba, ahol még elfogadják a 8 általánost. :/ Ezért mentem egy ilyen tanfira, azt mondták jó, és még ahhoz képest olcsó is. Hát ja:) ... Van olyan továbbképzés ahol a sablon illesztést,és a helyes építési folyamatot tanítják? Nekem egy ilyen kellene.. h ezt megtanítsák nekem rendesen...
2012. ápr. 5. 00:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezt hívják technikai tanfolyamnak. Nem csak sablonozást tanítanak, hanem helyes előkészítést, anyagfelvitelt, stb.

Általában különveszik a zselét és a porcelánt, de van, ahol nem.

2012. ápr. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!