Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Vászon tornacipőt lehet...

Vászon tornacipőt lehet batikolni? (bővebben)

Figyelt kérdés

Lány létemre elég nagy a lábam, nem találok szép cipőket, de még színes tornacipőket sem. A kínaiban szoktam nézni, nagyon sok van, ami tetszik, viszont unisex férfiben csak fekete és fehér. Arra gondoltam, hogy batikolnék magamnak cipőt, azaz vennék egy fehér vászon tornacipőt, és a rendes batikolási eljárással megcsinálnám, csak ugye nem kötözgetném meg.


A kérdés, hogy a gumit befogja-e a festék? Ha igen, foltosan, vagy normálisan, világosabban, vagy hogyan? Vagy esetleg le lehet valamivel ragasztani?


A másik, hogy a gumi talpnak nem lesz semmi baja a forró vízben?


Köszönöm:)


2012. márc. 19. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:

be lehet, de a gumit azt megfogná a festék, és szerintem az foltos lenne úgy.

hát a forró víz az nem tesz jót a guminak, de a kínaikban lehet kapni 600-700, max 800 ft-os tornacipőket. én a helyedben vennék egy pár olyan csukát és megpróbálnám azon, hogy hogy reagál a festésre az anyag. :P

2012. márc. 19. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, arra gondoltam. Egy az, hogy nem is nagyon tehetem meg, hogy Conversekben járjak folyamatosan, másrészt sajnálnék is hordani egy 16e-s cipőt, ráadásul abból egy van, a kínaiban pedig ezret veszek ennyi pénzből, és ha így meg lehet csinálni, számtalan színes, egyedi tornacipőm lehet...


Arra gondoltam még amúgy, hogy valamivel leragasztom a gumit, például amit festésnél szoktak használni papírhoz hasonló ragasztószalag, ami nem szedi le a falat, stb... Csak félek, hogy átázik:S Vagy esetleg szigetelőszalag? Mindegy, valahogy megpróbálom majd valami olcsón.:)


Ha valakinek van ebben tapasztalata, vagy cipőn csinálta már, leírhatná, megköszönném:)

2012. márc. 19. 16:43
 3/7 anonim ***** válasza:

magyarul festeni akarod? Mert batikolás az maga a technika, mikor olyan furcsa hippis mintákat csinál az ember. :D

Festeni lehet, nem lesz baja, emlékeim szerint nem is kell főzni sem festéskor, szóval már nem olyan forró.

Én anno többször is csináltam - igaz anyum segített, mert 10 éve bizony még nem volt minden sarkon konzervcipő-bolt, és csak kínais tornacsuka volt. :D A gumit nem fogja be, illetve ahol mégis, ott le lehet róla szedni, max a ragasztásnál látszott még meg.

Ha ügyes vagy, foltos se lesz. :D Legrosszabb esetben mégse sikerül, és buksz rajta vagy 1000 forintot. :D Lehet, hogy ma már kinézik az embert ilyen cuccban, régen még menőnek számítottam vele. xD

2012. márc. 19. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Nem érdekel, ha kinéznek, én azt "nézem ki", akinek hetente új IPhone-ja van, és a két napos Converseben ugrál a sárban. Egyébként szerintem senkinek nem tűnne fel.


Egyébként igen, akkor a festésre gondoltam, csak magára az eljárásra, mikor festékes vízbe teszem. Vagy az működik "hidegebbel" is?


Köszi, sokat segítettetek. Várom a további válaszokat is:)

2012. márc. 19. 19:07
 5/7 anonim ***** válasza:

abszolút tetszik a gondolkodásod én is ilyen vagyok :P

felesleges az embernek több 10ezer forintot kidobnia.


amúgy szerintem szigetelő szalaggal próbálkozz, ha úgy döntesz, hogy leragasztod a gumi részeket :P


ja és még valami: ha nem olyan lesz a festés ahogy azt elgondoltad, akkor a vászon anyagból jól ki lehet hipózni a festéket. arra figyelj, hogy a festés után egy lavór vízbe rakj 20%-os ecetből 2-3 evőkanálnyit és rakd bele a cipőt, mert az ecet rögzíti a színt. így ha több ecetet raksz a vízbe, akkor világosítani is tudod :D

2012. márc. 19. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszi az ötletet:)


Bár ha nem is sikerül, nem lesz akkora baj, max elhordom biciklizni a kis kínai tornacipőm:D Meg nem olyan extrém dolgokat várok én, sötétkéket szeretnék max, mg valami színt, bár inkább kékes, farmeres, esetleg zöld cuccaim vannak, de a sötétkékhez/farmerkékhez mindenem megy kb:D Csak már meguntam, hogy 43as lábbal csak az unisex fekete tornacipőket nyűvöm már évek óta...

2012. márc. 19. 19:21
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem tök jók a saját kezűleg készített dolgok, nekem is tetszenek a batikolt tornacipők, mint ez is, mitával vagy anélkül

[link] a minta nélkül ez a cipő szerintem olyan univerzumos, ami tök divatos most, de amúgy sem hiszem, hogy kinéznének egy batikolt cipő miatt, ez hülyeség. Szerintem csak irigykedni fognak és járják utána a boltokat, hogy hasonlót találjanak :D más színben is tök jó, mondjuk a kék árnyalataiban, vagy amilyenre csak szeretnéd. :) Remélem valamit segítettem!

2013. aug. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!