Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Van azzal kapcsolatban tudomán...

Van azzal kapcsolatban tudományos kimutatás, hogy aki szebb az átlagosan tovább él? Ha igen, akkor hol?

Figyelt kérdés
Szerintem ha ez nincs is kimutatva, akkor is így van. Sokkal kevesebbet kell stresszelniük, ami egyértelműen egészséges.
2009. jún. 2. 12:12
 1/9 anonim ***** válasza:

Ilyen nincs, szerintem senkinek sem jutott eszébe ilyen , mert a stressz és az élethossz között biztosan van, de a szépség és a stressz között nincs összefüggés.

Én ismerek olyan embert(fiút és lányt is) aki az egyetem mellett rengeteget, (sőt még többet) stresszel, és nagyon szépek, de attól még stresszelnek.

És a szép is relatív.

Te mit értesz szép alatt? lehet, hogy nem mindenki szerint szép a 170cm/45kg...valakinek a vörös a szép, valalkinek a barna, vagy a szőke, a magas, az alacsony...

(majdnem)minden ember szép valakinek.

2009. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
És Molnár Csilla szépségkirálynő miért lett fiatalon öngyilkos? Ez szerintem egy nagy butaság. A szép embereknek is lehetnek gondjaik, sőt, néha több is, mint a nem szépeknek. Gondolj csak bele, például egy modellverseny. Rengeteg gyönyörű nő és férfi, és egy állandó stressz az életük.
2009. jún. 2. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Molnár Csilla csak egy példa a szépek közül, de rajta kívül még rengetegen voltak öngyilkosak.

Lehetnek gondjaik a szépeknek is, de könnyebb életük van, mint a kevésbé szépeknek.


Relative a szépség. Ez nagyrészt hülyeség. Aki igazán szép az mindenki szerint az, csak valakinek nagyon, valakinek kicsit tetszik.

2009. jún. 2. 12:49
 4/9 anonim ***** válasza:

És mi az igazán szép? a kisminkelt sztárok retusált fotói biztos azok...

De a való életben, a hétköznapokban ilyen nincs.

összefüggés

Volt már hogy mondtam egy lányra, hogy milyen szép, a barátom azt mondta, neki nem tetszik, de volt hogy ő jegyezte meg valami kapcsán egy lányra, hogy nagyon szép, vagyis a szépség a szemlélőtől is nagyon függ, nem csak az épp szemlélt emberkétől!

2009. jún. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

vááh, az összefüggés szó nem tudom hogy került oda XD

biztos nem váltottam időben ablakot...

2009. jún. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ilyen nincs, ahogy olyan ember sincs aki mindenki szerint szép. Nem stresszelnek kevesebbet, a szépség csak egy dolog, attól még lehet stresszesebb életük mint egy csúnya embernek... Sőt a szebb embereknek mindig több az ellenségük is, ami szintén sok stresszhez vezethet. Nem hinném hogy bárki is tovább élne csak azért mert szép, a hosszú élethez ennél jóval több kell.
2009. jún. 2. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha a nagy darab, kopasz, sportkocsis pasik k*rváira gondolsz,akkor igen..nekik biztos nem kell sokat stresszelniük.
2009. jún. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

"Sőt a szebb embereknek mindig több az ellenségük is, ami szintén sok stresszhez vezethet."

Na ebben van igazság.

2009. jún. 2. 17:11
 9/9 anonim válasza:

A szépség sérülékeny, szubjektív és mulandó. (nem vagyok csúnya) Ezen jellemzőit figyelembe véve, stresszesebb állapot, mert az ember szívesen "azonosul" a szépségével, (én szép vagyok, én szebb vagyok, stb), de ugyanakkor retteg a szépség elmúlásától, mert miután azonosult avval, ha változik a szépsége, azt hiszi, hogy azok a privilégiumok odalesznek. Ezért hasznos lehet a szép emberek számára, ha kifejlesztenek magukban további értékeket.

A szépség önmagában nem érték, hanem adomány, amiért semmit sem tettünk, szóval legyünk hálásak érte.

Másfelől, mivel az arc a lélek tükre, a valódi tartalmas szépség, valóban belülről fakad.

2010. aug. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!