Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért sárgás a szemem fehérje...

Miért sárgás a szemem fehérje részénél?

Figyelt kérdés
ha lehúzom a szememet, vagy oldalra nézek, sárgásáak. Én eddig ezt azoknál vettem észre, akik sokat sminkelik magukat. De az utóbbi időkben magamon is észrevettem, pedig nem sminkelek.
2012. jan. 13. 16:53
 1/7 anonim ***** válasza:
máj betegeknek szokott sárga lenni
2012. jan. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

úristen. és tényleg... utánanéztem

köszönöm szépen a választ, azt hiszem sürgősen meglátogatom az orvosom.

Ment a zöld!

2012. jan. 13. 17:02
 3/7 anonim ***** válasza:

Így van, májbetegeknek szokott ilyen lenni.

Egyből beugrott a kérdésedre a válasz!

2012. jan. 13. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
bizony, hogy májbetegség, orvos!
2012. jan. 13. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
mondjuk most voltam egy hete vérképen, és nem mutatott semmit. tehát nem értem akkor mi lehetne a baj.
2012. jan. 13. 19:51
 6/7 anonim válasza:

Nem szükséges egyből rémeket látni!


14 éves korom óta sminkelem magam, semmi köze a sminknek a sárgás szemfehérjéhez :-)


Amúgy senkinek sem hófehér. Sok minden okozhatja, ha sárgább az átlagnál.

Egy ismerősöm pl. rengeteg sütőtököt evett 2 héten keresztül (mert termesztette és beért, és nagyon szerette), a végeredmény az lett, hogy teljesen besárgult (nem csak a szeme, a bőre is) a sütőtök pigmentanyagától.

Persze ő is egyből azt hitte, a májával van baj :-)

Ugyanígy a túlzott sárgarépa fogyasztás is okozhatja,

de a sok dohányzás is besárgítja a bőrt, a fogat és a szemet is.


Ha nagyon zavar a színe, mert úgy érzed, sokkal sárgább, mint kellene (és mint írtad, a vérképed normális, nem mutat gyulladást, májkárosodást), akkor szemészetre érdemes először elmenni.


Ha érdekel a természetgyógyászat, akkor elmehetsz íriszdiagnosztához is.

Én egyszer voltam dr. Salajev Vitalij-nál, és az epémről állapította meg, hogy nem működik 100 %-ban, amiben volt igazság.



40/N

2012. jan. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod! De gyulladást mutta a vérkép, de nem hiszem, hogy a májamról lenne szó, mivel akkor az egész testem besárgulna. Nem sminkelem, sem cigizek, és nem fogyasztok sok tök-öt esetleg sárgarépát.

Ultrahangon már voltam, de nem mutattak semmi, és 2 hónapja kértem beutalót február közepére, akkor megyek gasztroenterológiára, és ha az nem jól sikerül, ami szerintem 100% akkor megyek gyomortükrözésre. Úgy hogy még egy kis idő, mire megtudom a valódi okát. Csak kicsit felbőszít, hogy ilyen távolra kapok időpontot. De köszönöm a választ !

2012. jan. 15. 20:24

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!