Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Hogy is vannak ezek a melltart...

Hogy is vannak ezek a melltartó mérettek, mi az A, B, C, D méret?

Figyelt kérdés
2009. máj. 24. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
89%

A jól megválasztott melltartó egyáltalán nem káros, inkább nagyonis hasznos a melleidre nézve!


A mell szövetét a mellkasból induló, rugalmatlan és vékony rostokból álló tartószalagok szövik át. Mivel saját izomzata nincs, ínszalag sem tartja, a mellizomnak nevezett izomköteg csak támasztékul szolgál. Idővel a szalagok kitágulnak, és a mell megereszkedik. Ezért fontos a melltartó viselése.

Már akkor el kell kezdeni hordani, amikor serdülőkorban a tartószalagok még feszesek. Különösen fontos, hogy viselj melltartót, ha sportolsz, rázkódásnak teszed ki melleidet! (Sportoláshoz speciális sport-melltartó viselése javasolt, ami erősebben tart.)


Tévhit, hogy sportolással a mellek lógása "elmúlik", mivel a mellizmok az emlő MÖGÖTT helyezkednek el, hiába erősítjük, ezzel a lógós mellek sosem lesznek újra feszesek!


Nagyon fontos, hogy már kamaszkortól kezdve hordj melltartót, hogy a melleket tartó szalagok ne nyúljanak meg. Sokan azt hiszik (tévesen!), hogy a kamaszoknak felesleges a melltartó, pedig ez óriási tévedés, már ekkor is lógóssá válhatnak a mellek.


Fontos, hogy jól válaszd ki a melltartódat, mert a túl szoros melltartó gátolja a vérkeringést, a túl bő meg nem tart megfelelően...


A helyes kosárméretet a mellcsúcson mért érték és a mell alatt mért érték különbsége határozza meg.

Mérd meg magad körben a melled alatt! A kapott eredményt kerekítsd nullára, vagy ötre. Így megkapod a melltartó számméretét!

Ezután mérd meg a mellbőséged, és vond ki belőle az előbb mért számméretet! Az így kapott szám elárulja,- a táblázat alapján- hogy mekkora kosárra van szükséged!


Különbség: 12 cm - 13 cm => A kosár

Különbség: 14 cm - 15 cm => B kosár

Különbség: 16 cm - 17 cm => C kosár

Különbség: 18 cm - 19 cm => D kosár

Különbség: 20 cm - 21 cm => E kosár

Különbség: 22 cm - 23 cm => F kosár

2009. máj. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
78%

Igaza van az előttem írónak, de a különbségek nagy margaságok.


Nekem a mellem alatt 66cm, a mellem csúcsánál pedig 88, és 70C kosaras melltartót hordok. Ítt meg úgy írja hogy az F-es...hülység az egész!!

2009. máj. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát igen...fel kell inkább próbálni:D Az a biztos.
2009. máj. 25. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

az elso helyesen irta, de a meretek nagyon nem stimmelnek. mellek alatt 75 vagyok, a kormeret pedig 94. ez alapjan en 75E kene legyek. az hogy lehetseges???? hogy nezne ki egy 75E-s mell??

amugy 85B-95C korul hordok, modell es markafuggo.

2009. szept. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem hülyeség, amit az első írt. Nekem mell alatt 71, mellcsúcson 91, szóval elméletileg 70 D-set kéne hordanom. Na most, még 75D-t se gyártanak nagyon, nemhogy 70-eset... max C kosaras van, felveszem, kényelmes a hátamon, de bevág a kosara, látom hogy nagyobb kéne, de max szivacs nélkülit gyártanak, én meg szeretem azért, ha van benne valamennyi szivacs. :D
2013. máj. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Na jó, mert számít mennyire lóg a mell. Lehet nagyobb a térfogata, ha szétfolyik, akkor a kerülete kisebb, mint egy kisebb térfogatú, de álló mellnek.
2014. febr. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a méretek mivel az 1. rosszul írta es ugye ez volt a kérdés...:

[link]

2014. jún. 24. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 kzsol válasza:

Különbség: 12 cm - 13 cm => A kosár

Különbség: 14 cm - 15 cm => B kosár

Különbség: 16 cm - 17 cm => C kosár

Különbség: 18 cm - 19 cm => D kosár

Különbség: 20 cm - 21 cm => E kosár

Különbség: 22 cm - 23 cm => F kosár


Én utánna olvastam és

12-14 A

14-16 B

16-18 C

18-20 D

20-22 DD(E)

22-24 F


Hölgy ismerőseim is így tudják :)

2015. ápr. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
nekem 80 dupla G a méretem, igen, van ilyen is... Vannak nagyobb méretek, és a legtöbben kisebb kosarat hordanak és nagyobb hátat a ténylege méretüknél, nem muszály a plázában venni melltartót, egyszer érdemes egy szakértőnél vásárolni, ami 2x annyiba kerül, de utána egy életen át nem fog bevágni, nem fog elcsúszni, tartani fog és kényelmes lesz a melltartó. Egyáltalán nem olyan könnyű jót találni. Én csak onnan tudom, mert a méretemet csak speciális boltban tudom megvenni, ahol megállapították a méretem, és h milyen fazon lesz jó és felpróbáltam egy tucatot, mire találtam egy jót... És megérte!
2015. szept. 2. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!