Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Miért néznek ki a mai tizenéve...

Miért néznek ki a mai tizenéves lányok a koruknál idősebbnek?!

Figyelt kérdés
Én 26 éves vagyok és nem értem hogy miért néznek ki ugy mint egy 30 éves...:S
2009. máj. 23. 12:50
 1/5 anonim ***** válasza:
96%
Ennek van egy pár oka, a korai szex, a cigi, a sok alkohol fogyasztás, a rengeteg éjszakai élet, a sok pasizás és még sorolhatnám:S Nem tudom hogy fognak kinézni 30 évesen, de nem irigylem őket.. XD
2009. máj. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

akkor ezért néz ki az arcuk ugy mint egy ananász??

a sok élyszakai élet..

2009. máj. 23. 13:28
 3/5 anonim ***** válasza:
91%

A fiatalok életmódja és életvitele alaposan átalakult, szerintem ez lehet az oka annak, hogy sokkal idősebbnek néznek ki a koruknál.

A társadalom értékrendszerének átalakulása miatt egyre több lehetőség nyílt meg előttük (is), és egyre messzebbre merészkedhetnek. Itt arra gondolok, hogy ma már nem meglepő, hogy egy általános iskolás gyerek sminkeli magát. Ettől még tovább mennek azzal, hogy vastag fekete kontúrt húznak a szemük köré (nappalra is).

Az öltözködés is gyakorlatilag a visszájára fordult: a régi időkben a gyerek azzal mutatta meg, hogy felnőtt, hogy merészebb ruhákat kezdett hordani, most viszont a gyerekek öltözködési stílusa láttán "ájulunk el", majd az idő előrehaladtával általában finomodik az ember stílusa.

Azt már csak említeni merem, hogy ezek mellett ott vannak még más lehetőségek is, amik már gyerekek számára is elérhetők: műköröm, hajfestés- és hosszabbítás, piercing...

Egyébként az egész társadalom átesik testi változásokon: a nők átlagmagassága, és mellbősége is nagyobb a korábbi évtizedekhez képest, és a lányok hamarabb kezdenek menstruálni is.

Szóval ez egy elég összetett dolog, melynek fő mozgatórugója a modernizáció.

2009. máj. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
én 13 vagyok és én nem nézek úgy ki mint ez ananász xD és én nemtudom... az én iskolámba nincsenek nagyon ilyenek inkább aki nem annyinak néz ki mint a korosztálya arra nézünk csak furcsán...
2009. máj. 23. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem azon túl, hogy van aki alapból idősebbnek néz ki genetikailag, szóval alapból... odatesz nekik a sok italozás, dohányzás, éjszakázás, drogozás esetleg. Illetve kiégnek a sok szextől meg a bulizástól. A sok sminkelés is lehet az oka.

De szerintem főleg a bulizás és a cigi/pia miatt van.

Különben durva, hogy sok 16-17 éves lány úgy né ki, mint az anyám. Túlzás nélkül mondhatom majdnem 40nek néznek ki páran.

Én 16nak nézek ki állítólag, de szerintem simán kinézek 24nek. Pedig sosem ittam és semmi ilyesmi. Na jó, tény hogy nem sokat alszok és sminkelni is szoktam, de ritkán.20 leszek egyébként.

2009. máj. 24. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!