Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Milyen felügyeleti szerve van...

Milyen felügyeleti szerve van a szépségszalonoknak? Mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés

Tavaly elkezdtem egy DPC technológiás szőrtelenítési kezelést. Ez lézer és villanófény ötvözve. A szalon oldalán ez olvasható:


"Pénzvisszafizetési garancia! Mennyiségi garancia!

Ha a 2. alkalom után sincs eredmény visszafizetjük a kezelések árát! Ha 7. alkalom után még szükség van 1-2 kezelésre,azt már ingyen adjuk!"

illetve:

"tartós, végleges szőrtelenítés garanciával, egyedi igényekhez igazodva"


A kezelés előtt bementem a szalon tulajdonosával beszélni. Elmondtam neki az aggályaimat, az egészségügyi állapotom. Másfél évvel előtte szültem, szoptatást elhagytam és PCO-m van. Elmondtam ismerőseim tapasztalatát az IPL szőrtelenítséssel. Elmondta, hogy ez nem ipl, ez már inkább lézer blabla... Megmutattam a szőröm. Megkérdeztem, hogy mi van akkor, ha a 7 alkalom nem elég, azt mondta, hogy addig kezelnek, míg ki nem esik. Megmutatta a páciensek kezelőlapjait. Volt akinél csak 3-4 alkalom volt. Azt mondta, hogy nekik annyitól eltűnt minden szőrük. Én elhittem. A kozmetikusom ajánlotta és a szalon tulajdonosa doktornő. Kértem,hogy írjunk szerződést, legyen benne, hogy addig kezelnek, amíg ki nem esik és írja rá a PCO-t, illetve kérek másolatot a kezelőlapokról.

Mindent megígért. Ezekből aztán semmi nem lett, mert szó szót követett és nem kaptam kezelőlap-másolatot, számlát, szerződést...

Amim van, az a kezelésről egy állapotfelmérés, illetve vannak emailen a gépemen, amik alátámasztják a kezeléseim. Vannak tanúim is. A kezelésre, arra, hogy tudtak a PCO-mról, illetve hogy végleges eredményig ígérték a kezelést.

Ehhez képest a 8. alkalmat is ki akarta velem fizettetni, volt amiből ki is fizettem. Kezelőlap másolatot kértem többször, nem adta oda.Már az első garanciás alkalomnál elkezdte mondani, hogy ez tőle szívesség és a gép üzemeltetőjének kellene állni a garanciát...

Közölte, hogy velem vana hiba, menjek vérvételre. Az elején felajánlottam,nem akarta. Elmentem, semmi bajom nem volt. Vittem a leleteket...

A gép üzemeltetője elküldött egy ismerőse klinikájára, akik megnézték a szőröm, elvileg le is kezeltek volna egyszer, de mivel kevés időt hagytak rá, így azt csinálták meg, amire elég volt a 20 perc. Az orvos véleménye szerint nem vállalhattak volna el garanciával szülést követő 2 éven belül a betegségemmel, illetve rossz minőségben, spórolva a villantásokkal végezték a munkájukat. A gép üzemeltetője szerint ez nem az ő hibája a gépet bérlő szalon szerint, ők jól végezték a munkájukat, nem ... A gép üzemeltetője azt mondta kér nekem kedvezményt az ismerőse klinikáján, hogy lézerrel kezeljenek, de könyörgöm, ott hagytam nekik több mint 1 év alatt közel 1millió ft-ot és nem kaptam meg, amit ígértek. Most már a szalontulajdonos letagadta azt is, hogy tudott a betegségemről, kértem, hogy ezt azért ne tegye, mert fel lett írva a papírra, erre nem válaszolt semmit. Mindenki a másikra mutogat, én meg itt állok szőrrel és pénz nélkül. Szerintetek hova forduljak?


2011. jún. 24. 18:51
 1/4 hot_kiss ***** válasza:
El midnenkitől. Ezt már nagyon sehogysemtudod visszacsinálni, a pénzed nagy valószínűséggel eltűnt. Ezekután már tudod, hoyg mire figyelj..
2011. jún. 24. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Fogyasztóvédelem. Ök be is zárathatják a szalont ha úgy találják...
2011. jún. 24. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ez nagyon durva...

de így van, fogyasztóvédelem, minden papírodat szedd össze, és menj el feljelentést tenni.

2011. jún. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

Most ott tartok,hogy végre leültünk beszélni. 1 hét múlva kiderül, hogy az egyszeri utolsó alkalmas lézeres kezelés mennyire volt hatásos és ha az hatásos, tehát van remény a kezelés sikerességére, akkor elvileg leül a gép tulaja és aki kezelt vele és kitalálják, hogy mennyit áldoznak a kezelésre...

Remélem vették, hogy a garancia azt takarja, hogy én már nem fizetek nekik egy forintot sem....

2011. júl. 1. 22:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!