Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Körmösök! Miért viszket a...

Körmösök! Miért viszket a körömágyam a zselétől, ha azelőtt nem?

Figyelt kérdés
Másfél éve csináltattam zselés-tipes körmöket. Megfigyeltem hogyan csinálja a lány, és megvettem én is a hozzávalókat (lámpát zselét ecseteket) és utána magamnak töltöttem és csináltam itthon. Bele is jöttem és gyönyörűen megtudtam magamnak csinálni, örültem is hogy sok pénzt spórolok vele. Majdnem 1 évig csináltam magamnak, tehát folyamatosan fennt volt a zselé. Aztán egyszer azt vettem észre hogy miután feltöltöttem és megcsináltam a körmeimet, a körömágynál a bőr bepirosodott, megdagadt és állatira viszketett napokon át. Aztán mikor 3 hét mulva megint frissítettem a körmeimet, mégjobban viszketett utána, szabályosan bedurrant a körömágyam minden egyes ujjamon, a bőr mostmár kifényesedett lehámlott és csúnya volt. Még pár hétig türtem neki aztán leszedtem a zseléréteget, el is multak a panaszok. Ennek féléve, most úgy gondoltam előszedem újra a készletet és elkezdem felépíteni magamnak. Megcsináltam és a panaszok ugyanazok... viszket, piros, kellemetlen! De nem tudom miért? Hozzáér a bőrömhöz a zselé, azért? Vagy lejárt a zselé szavatossága? Nem értem adjatok tanácsot miért van ez!
2011. jún. 12. 21:53
 1/10 anonim ***** válasza:
Miket használsz? milyen előkészítő, milyen zselé, stb
2011. jún. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Fertőtlenítő folyadék amit a zselé előtt viszek fel, aztán átlátszó zselé véknyan, lámpázom, utána leszedem a tetejét acetonmentes lemosóval, és fényzselét húzok rá, lámpázom, és ennyi. Nincs márkájuk, amikor vettem őket teszveszről vettem meg egy körmös eladótól aki csak ilyen cuccokat árul. Bontatlanul, újonnan vettem őket, bár igaz ennek másfél éve. Ja, ecsetet ilyen átlagosat használok, azt mondjuk körmösboltban vettem meg!
2011. jún. 12. 22:19
 3/10 anonim ***** válasza:
Hozzáért a bőrödhöz.
2011. jún. 13. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én nem használnék noname cuccokat, mert nincs róla biztonsági adatlap, és ilyenek tófordulhatnak elő. Sürgősen dobd az összeset, és vegyél vmi normális márkát.
2011. jún. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
De ha hónapokig semmi panaszom nem volt rá, és hirtelen igen, akkor csak van valami oka? Nem tudom hogy az e hogy hozzáért a bőrömhöz, legközelebb megpróbálom úgy csinálni hogy ne érjen hozzá aztán meglátom...
2011. jún. 13. 19:10
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha megéri, h megint bedurranjon a körömágyad...
2011. jún. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
allergiás vagy rá. És valszeg maradsz is.
2011. okt. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Szia! Én ugyanígy vagyok. Én szalonban is csináltattam körmöket és ugyanúgy viszkettem tőle..ez nem függ attól hol és mennyit költesz ilyenre, ez nagy tévedés. Sajna ha allergiás vagy akkor nem fog elmúlni..nagyon lassan gyógyul a bőr... én most sima lakkot használok ami nem géllakk és a tetején fedőlakkot használok, így semmi bajom :)
2020. febr. 22. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Ugyan ez. Ég, viszket, piros, felpuffadt koromagy... Évek alatt nem tapasztaltam ilyen és egyszercsak megtörtént és azóta folyamatosan. Pedig perfect nailses termékeket használok :()
2022. júl. 20. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem is ez van,ez már a második eset nekem csak viszket aztán pár nap múlva elmúlik de csak akkor ha ftissek a körmeim, körmösöm sem tudja mitől lehet.
2022. aug. 22. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!