Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Kaptam egy frizurás könyvet,...

Kaptam egy frizurás könyvet, csak nem nagyon értem a kellékeket, mik ezek?

Figyelt kérdés

a cím:Legújabb 388 frizura

amiket olvastam benne:

fényzselé

modellzselé

formázólakk(hajlakk ?)

hajformázó folyadék

diffúz szárító (miben különbözik a rendestől?)

haj volumenét növelő hab (rendes hajhab?)

viaszzselé

papillote


egyenlőre ennyi :)


2011. máj. 7. 19:58
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Ezek csak "összevont szavak".

A fényzselé olyan hajzselé, ami csillog kicsit, egyszerre rögzít és fényesít.

Pl ez: [link]


A modellzselét inkább fodrászkellékesben tudod beszerezni, és erős tartást ad, extrémebb formáknál.


A formázólakk a hajlakk simán, szerintem. Erről nem is hallottam, lehet hogy csak fordítási hiba. :)


Hajformázó folyadékot is lehet kapni fodrászkellékesnél, ez az, aminek hangzik.

[link]


A diffúz szárítón van egy ilyen nagy tárcsa, kis "ujjakkal", amin átáramlik a levegő. Ha ezt használod, felnyomod vele a hajat a fejedre (de hülyén írtam) így a sima haj hullámos lesz, a hullámos meg göndör.

[link]


A haj volumenét növelő hab cifra megfogalmazás egy dúsító hatású hajhabra.


A viaszzselé a wax, kicsit csillog, ragacsos, de jól lehet vele tincsezni a hajat.


A papillote csavaró meg ez:

[link]

Több vastagságban is kapható, feltekered rá a hajad, és összenyomod. Viszonylag kevésbé roncsol, nem kell hozzá hő, és szép dugóhúzó loknikat varázsol a hajadba.


A formázóknál nem kell mindent beszerezni, attól függ mindig, milyen hatást akarsz elérni, mennyire legyen merev, rugalmas, tartós, fényes, és a többi.

Egy otthon általában fellelhető hajlakk, hajzselé, és hajhab bőven elég, hogy kipróbáld a frizurákat.

2011. máj. 12. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!Ez tényleg nagyon fontos volt!Ezért mindenképp megy a zöld kéz :D
2011. máj. 13. 16:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!