Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Sminkkel vagy smink nélkül...

Sminkkel vagy smink nélkül szebb az ember?

Figyelt kérdés
Már évek óta sminkelem magam és most 1 hétig nem voltam suliba(nem sminkeltem magam). Ma újra raktam magamra sminket és egyszerűen nem láttam szépnek magam... Smink nélkül se tartom szépnem magam de mostmár sminkkel egyszerűen katasztrófa-.-
2011. febr. 23. 12:48
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
72%

Attól függ, milyen a smink. Ha profi, akkor nagyon sokat javít az emberen.

Pl.

[link]


Ha gagyi, inkább ront.

Suliba szerintem felesleges, és csak ártasz a bőrödnek.

Tanuld meg inkább szépnek látni magad. Az természetes, hogy mindened nem lehet tökéletes, de vedd észre, hogy mi szép az arcodon.

2011. febr. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy gondolom aki szép az smink nélkül a legszebb. Nincs is rá szüksége, mert csak ront rajta. Én sajnos nem vagyok szép nélküle. Nem viszem túlzásba de az a kicsi muszáj, csak szemcerka kell és máris sokkal jobban nézek ki.
2011. febr. 23. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
44%

A kérdés leginkább az, hogy miért sminkeled magad? Hibákat akarsz eltüntetni, vagy az előnyöket kihangsúlyozni. Anno én is úgy voltam, hogy nem lépek ki az utcára smink nélkül, mert vékony a szemöldököm és világos, és a szempillám is, ráadásul sok volt a pattanásom. Rajtam volt mindig egy kiló alapozó is.

Mára már tartósan festetem a szemöldököm-szempillám (2-3 hétig kitart), és alapozót sem használok, egyszerű Baba szappannal és kék tégelyes Nivea krémmel kezelem az arcom, és fél ilyen kúra után sokkal szebb, mintha alapozó és púder lenne rajta) És jobban is érzem magam, hogy elég reggel csak megmosdani, hidratálni az arcomat, és nem kell a smink. Több elismerő pillantást is kapok. :)

2011. febr. 23. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Az elsőnek:


Mondjuk ezek a képek, ahol sminkben láthatóak, retusálva is vannak elég rendesen.

2011. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem egy minimális, természetes hatású sminkkel mindenki szebb, mint nélküle. A smink nélküli emberek nekem kicsit slampos, fáradt hatást keltenek. Persze biztos van olyan ember aki smink nélkül is csodaszép, de ez ritka. A világos szempillák pl. sokat rontanak szvsz egy emberen.
2011. febr. 23. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
47%

Én már közel 40 éves vagyok,és eddigi életem során jó ha 10 alkalommal voltam sminkelve(esküvő,céges party stb) Soha nem sminkelem magam,mert én úgy érzem jól magam ha tiszta az arcom..Arról nem is beszélve,hogy sokan észre sem veszik,hogy a "szolid" sminkjük is mennyire rontja a bőrt.

A barátnőm aki velem egyidős(és 10 éves korunk óta vagyunk barátnők) ő amióta betöltötte a 14 évét sminkeli magát.Soha nem ment ki úgy az utcára hogy ne lett volna kifestve.Most kéne megnéznetek a bőrét hogy néz ki..Borzalmas..Sajnos már ő is felfogta,hogy ökörséget csinált,így most úgy segít magán,hogy csak akkor festi magát,ha fontos helyre megy valahová.Otthon,munkahelyen már nem festi magát,remélve,hogy az arcbőre újra a régi lesz..

Nemhiába mondják,hogy az állandó sminkelés tönkreteszi a bőrt..Bár egy tinédzsernek akinek ma még szép,hamvas bőre van,az ilyen tanácsot elengedi a füle mellett vagy el sem hiszi..Nem baj...Idővel úgyis mindenki a saját kárán tanul...

Szóval a kérdésedre a válasz-Smink nélkül mindig is szebb az ember,mert önmagát adja..

2011. febr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

Az előző válaszolóval nem értek egyet. A genetikától függ, hogy mennyire öregszik a bőrünk, nem a sminkeléstől. Persze nem kell fél kiló vakolatot magunkra kenni. Anyukámmal egyidős hölgyismerősöm pl úgy néz ki mint a nagymamám, pedig sose sminkelte magát, anyu viszont minden nap és mégis szép a bőre.

Nem szoktam sminkelni magam hétköznap csak hétvégenként, ha bulizni megyek. Smink nélkül se vagyok csúnya, nem pazarlom rá az időm.

25N

2011. febr. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
37%

ma 13:42

Édesem!

Nem kell hinni nekem,és nem is kell egyetértened velem..

Írtam,hogy idővel mindenki a saját kárán tanul...( a genetika szöveg meg olyan mint 30 éve járatott szöveg,hogy ha túl sokat alszol szép lesz a bőröd :) mindig találnak valami jó ellenvetést..

2011. febr. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bárki bármit mond, sminkkel szebb az ember (kivéve, ha az a smink vállalható, tehát nem túl erős és jól van felkenve). Én csak akkor nem festek, ha nem megyek sehová. Suliba meg sem jelennék smink nélkül.

Nem mondtam, hogy kiló alapozó kell, de néhány szép vonás kiemelése igenis széppé tesz.

Most az lényegtelen, hogy én hogy festek, mert nagyon szeretek sminkelni, főleg feketével. Ha ez nélkül mennék ki az utcára, úgy néznék ki, mintha akkor keltem volna. Ezzel azt se mondtam, hogy igénytelenség nem sminkelni, akinek szép arca van anélkül is, akkor ne csinálja, nekem mindegy...

21/L

2011. febr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Én csak saját magamból tudok kiindulni....

Nekem is van ilyen, hogy betegség miatt nem megyek sehová, és akkor nem is sminkelek... hát én alig várom, hogy újra sminkelhessem magam :D Nagyon nem szeretem a 'natúr' fejemet. Szerintem én sminkkel vagyok szebb, mert elég sok előnytelen "rész" van az arcomon.... beesett szemeim vannak alattuk sötét karikákkal(állandó kialvatlanság), az arcbőröm alapozó nélkül szürke(!), mint egy hullának... :/ úgyhogy van akin igen sokat javít a smink :D

18L

2011. febr. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!