Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Üdvözlök mindenkit. Novellát...

Lezso arpad kérdése:

Üdvözlök mindenkit. Novellát szeretnék írni és nincsen karakter ötletem, esetleg vannak itt olyanok akik részletesen le tudnák írni hogy néznek ki és nem zavarja ha felhazsnálom név nélkül a novellámhoz?

Figyelt kérdés
Légyszíves nemet és kort is írjatok.

júl. 23. 10:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%
Ha nincsenek ötleteid, akkor ne írj!
júl. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

Nem is értem a kérdést.

Pláne, hogy még témát sem adsz, vagy műfajt.

Ide valaki beírja neked, hogy Kis Józsi bácsi, főállású alkesz, a világ végén, és eszedbe jut, hogy azt egy fantasy-ba nehezen lehet beilleszteni?

Habár ha az alkohol hatására látja a sárkányokat, az áthidaló megoldásnak nem rossz, de lehet, hogy ahhoz már keményebb szerek kellenek...

júl. 23. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Egy szereplő külsőjét írott médiában egy az egyben ki lehet hagyni.
júl. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves 2-es scifi horrort tervezek ami a földön játszódik és lesznek benne emberek is amiben Józsi bácsi nyugodtan berúghat félelmében.
júl. 23. 13:45
 5/14 A kérdező kommentje:
3-as kíváncsi lennék mennyi könyvet vagy novellát olvastál el életedben, mert úgy egy szereplővel hogy azonosulsz ha nem tudsz róla semmit?
júl. 23. 14:43
 6/14 anonim ***** válasza:
77%
Nem kell tudnom, hogy barna vagy szőke-e a haja ahhoz, hogy azonosulni tudjak vele. Te kifejezettem külsőre kérdeztél rá ("részletesen le tudnák írni, hogy néznek ki"), ami igazából csak körítés. Lelki világgal azonosul az olvasó, nem külalakkal.
júl. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Mutatsz nekem olyan novellát ahol semmi külsőség nincsen egy szereplőről sem leírva?
júl. 23. 15:15
 8/14 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam, hogy a külsőt sosem írják le. Hanem azt, hogy az a LEGKEVÉSBÉ fontos, amikor írott szerelőről beszélünk. Sőt, általában a személyiség az, ami végül előírja, hogy hogy nézzen ki a szereplő.


Pl.

Szigorú bácsi -> A szemöldöke szigorú vonalban találkozott össze, árnyékba borítva hideg tekintetét. -> Erős szemöldök, világos szem.

júl. 23. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az írásnak a kreativitás a lényege, ez belőled láthatóan hiányzik. Ami nem megy, azt nem kell erőltetni.
júl. 23. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem értem az egész kérdést. Úgy írod hogy 100% csak a külsőt használnád fel, semmi mást. De akkor ilyen alapon miért nem csapsz fel egy szimpla képkeresőt a neten, és nyersz onnét végtelen számú inspirációt? Ha személyiségtípus és kinézet kombóról lenne szó akkor érteném a kérdésed, de így több mint fura hogy mi szükség erre.
júl. 23. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!