Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nagyon sok fogmosással ki...

Nagyon sok fogmosással ki lehet fehériteni a fogakat?

Figyelt kérdés
2009. jan. 4. 21:34
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
74%

A szódabikarbóna tönkrevágja a fogakat.


Annak egészségesebb aki nem mossa??? A jó fogkrémekben olyan ásványok vannak amik beépülnek a fogzománca tehát pluszban jót is tesznek. És ha nem mossa valaki kialakulhat nála rengeteg ínybetegség a fogkőről, fogszuvasodásról nem beszélve. Kihullhatnak a fogai.


De te tudod, ápold a fogaidat úgy ahogy szerinted az helyes. Nekem aztán teljesen mindegy, de remélem nem hozzám jössz majd, hogy megcsináljam őket :D

2009. jan. 5. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Fogorvos vagy? Mert akkor természetesen nem vitatkozok veled! De itt az öcsém az élöpélda akki nem mossa a fogát (vagy nagyon ritkán!!), és jók a fogai! Mind! Nekem már 5 hiányom van...
2009. jan. 5. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
100%

Fogorvostanhallgató vagyok, és tanultam, hogy a maradandó fog sárgább a dentin miatt, mint a tej. Ez az alap. Ezután tea, kávé, étel stb. folyton színezi. Valamilyen hatást el lehet érni fogkrémmel, de photoshop fehér tényleg csak orvosi kezelés hatására lesz.

Jah és még valami: amikor még nem tanultam ezt, olyan intenzíven, erősen keféltem a fogam, és a visszábbhúzódott az ínyem. Ezért inkább hosszan, és simogatva mossatok fogat, nem rövid ideig erősen, mert mostmár tudom, hogy az nem jó (és ugyanaz a hatás - 20mp = 3 perc).

2009. jan. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy neki akkor is jobbak ha nem mossa lehet genetikai ok miatt is. Hiába, hogy testvérek vagytok. Lehet táplálkozás, életmód, külső hatások kb. még ezer dolog. Én ezt nem tekinteném kőbe vésett példának, vagy hogy mondjam... ez csak egy véletlen. Lehet valamilyen hiánybetegség is, ami miatt neked máshogyan épülnek fel a fogaid. Vagy mert ő még fiatalabb és neki majd csak később kezd el romlani, de akkor egyszerre több. Más a szervezetetek is lehet. Régen se mostak fogat az emberek, az igaz mégis volt akinek jó fogai voltak. DE nem mindenkinek ! És ez a világ már nem az, szóval itt már nem élhetsz a múltban :)
2009. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalat: nekem fehéredik, ha gyakrabban (néha elfelejtem :) mosom. Pl. ha csak este mosom, kevésbé fehér egy idő után, mintha napi 3x mosnám. MOndjuk évek óta a Colgate Herbal White-ot használom, nem tudom, számít e.
2009. jan. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Napi 2nél többször nem nagyon kell a fogakat mosni, igazából napi 1 is bőven elég. A sok fogmosás is árthat a fogaknak... persze kinek milyen fogai vannak.
2009. jan. 7. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!