Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Fotósok szakmailag elismerik...

Fotósok szakmailag elismerik a FOTOGÉN-ség létezését?

Figyelt kérdés
Portréfotózáskor ti láttok olyat hogy valaki egyszerűen tényleg nagyságrendekkel rosszabbul néz ki fotókon mint élőben?

2023. dec. 8. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
41%
Ilyen nincs, csak rossz fotós.
2023. dec. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Aki fotogén, arról könnyebb jó képet készíteni, aki nem az, annál több munkát kell belefektetni, ha a képen rosszabbul néz ki, mint élöben, ott a fotósnak fogalma sincs a szakmájáról.
2023. dec. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ezt még a laikusok is elismerik.

Aki fotogen arrol 10 bol 9 kép.s sikerul es jo képek, aki meg nem fotogen arrol talan 50 bol egy kép végre vállalhato.

2023. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
41%
Nem tudom mi ezen olyan hihetetlen, igenis létezőjelenség, "szépség" néven is ismerik. Egy szép emberről kb. minden fotóelőnyös lesz, egy rondáról meg nagyon kell izzadni hozzá hogy egyáltalán értékelhető kép szülessen. Ehhez szakfotósnak se kell lenni, egy full laikus is látja. Maximum arról nem tudnak sokan hogy ezt fotózással összepárosítva "fotogénség"-nek fogják hívni.
2023. dec. 9. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem feltétprn szépség miatt van. Azert hivják fptogénségnek.
2023. dec. 9. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem mindkét emberen sok múlik, a fotóson is meg az alanyon is. Szóval szerintem a beállítás. A világítás a háttér, a távolság a szög mind mind nagyon fontos. Az alanynak álltalában tudnia kéne ha egyáltalán érdekli, hogy mi az előnyösebb neki. Láttam én már úgymond ,,lófejet'' is csak mert lefelé állt a feje ahelyett, hogy egyenesen vagy felemelte volna jobban az állát. Illetve kinek mi az amitől jobb lehet a képe. Egy egyszerű példa:

Marilynnek sok olyan fotója van amikor félig lehunyt félig nyitott szemmel mosolyog. Na most ezt például nem mindenki tudná megcsinálni ilyen csábosan mert lehet, hogy úgy nézne ki az alany mintha félig aludna.

Szerintem sok múlik a szemeken is, a fej és testtartáson is. Van aki ezt tanulja van akinek az ösztönös és van akinek ezt gyakorolnia kellene.

2023. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!