A tisztálkodási szerek és szépségápolási termékekben miért van ennyi összetevő?
Elkezdtem alaposabban megnézni mik a termékek összetevői és olyan sok rosszat lehet róluk olvasni. Nagyon ritka az a termék amiben nincs rengeteg parfüm meg tartósítószer, színezék. Limonene meg Linalool meg ilyenek és utánaolvastam és azt írják rákkeltő hatású lehet szájon át bevéve, pl fogkrémekben is van. Nagyon kétségbeestem, hogy mindenben vannak ilyenek és semmi sem természetes. Már nem tudom mit vegyek meg amit nyugodt szívvel használhatok.
Ti foglalkoztok ezekkel, vagy csak megveszitek és használjátok?
Esetleg aki hasonló cipőben jár, tudna ajánlani néhány olyan terméket aminek szép az összetétele? Tusfürdő, testápoló, fogkrém, arckrém, arclemosó bármi.
Nem kell mindent elhinni, amit "valahol a neten" írnak. Tudod, azt is írják, hogy a Föld lapos...
Mondjuk a linalol (vagy linalool) pont, hogy egereken végzett kísérletekben 80%-kal csökkentette a rákos daganatok méretét, de ezt csak úgy mellékesen jegyezném meg... (Ezek után tényleg érdekelne, hogy te hol olvastál utána?)
A másik dolog: nem mindegy a mennyiség. A víz is lehet halálos, és az oxigén is mérgező, ha irreálisan nagy dózisban kapod. Igen, a hirtelen extrém vízbeviteltől meg lehet halni. Ha meg mondjuk 100%-os oxigént lélegeznél be tartósan, hát... attól is lennének komoly problémáid. Nagyon sok olyan elem és vegyület van még, aminek az élettani hatása attól függ, hogy milyen dózisban jut a szervezetedbe. Ami extrém dózisban akár ölhet is, az lehet, hogy megfelelő dózisban egészséges, sőt, lehet, hogy a hiánya ugyanúgy életveszélyes lehet. Ott van pl. a kálium. Sok helyen, ahol létezik halálbüntetés, ezt (is) használják a szív megállítására. Viszont abba is belehalsz, ha nincs a szervezetedben. Nabumm... Sőt, hosszú távon az is megrövidíti az életedet, ha van ugyan a szervezetedben, de kevés. Látod? Ugyanaz az anyag, és egyszer éltető szerepe van, másszor meg halálos. Ezért kell az ilyen elemekről és vegyületekről szóló híreszteléseket kétkedve, és tudományos szkepticizmussal fdogadni, és persze tilos bármit elhinni HITELES forrás nélkül. Mert mint látod, ugyanaz az anyag lehet kifejezetten egészséges, pozitív hatású is, meg lehet halálos is, attól függően, hogy milyen dózisban, milyen körülmények között jut a szervezetbe.
"Például ez az említett linaloollal végzett kísérlet hol található?"
A google.com keresőbe beírva a legelső oldal a Wikipediára vezet:
Ott a "gyógyhatás" szakasznál írja le a rákellenes hatását, és hivatkozik is a tanulmány forrására: [link]
Nyilván ez egy angol nyelvű, kőkeményen tudományos szöveg, és nem várható el senkitől, hogy biológus legyen, de az - szerintem - igen, hogy az ember ne higyjen el bármit azért, mert látta leírva. Az is egy fontos képesség a mai világban, hogy az ember meg tudja különböztetni egymástól a valódi információt a hamistól. Mondjuk a Wikipedia információi elég megalapozottnak számítanak, ami oda van írva, azt tekintheted hitelesnek. A bulvármédiát nem.
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!