Gyantázástól tényleg ritkul illetve gyengül a szőr?
Most hallottam nem tudom mennyire igaz hogy a gyantázástól megritkul a szőr illetve ami vissza is nő vékonyabb nő vissza. Férfiként elég sűrű illetve erős a lábamon a szőr és arra gondoltam egy téli időszakban mikor nem nagyon látják legyantázom egy párszor a lábam hogy ritkuljon a szőr.
Tényleg működik a dolog illetve hány alkalom szükséges hozzá?
Nem akarom teljes szőrtelenre ki írtani csak alaposan megritkítani.
Nekem 23 év epilálàs után a honaljam, lábszáramon nagyon megritkult a szőr,pár szál van szinte
Ez alkat kérdése is, alapjáraton nem vagyok vastag szőrzetű.
Függ a hormonoktól is.
Nem tudom, hogy mi a neve annak a drágább eljárásnak,ami tartósabb. Próbáld azt ki inkább.
Erősen egyedi a dolog.
Sokkal jobban függ a hormonjaid szintjétől és a genetikádtól, hogy mennyire sűrű és erős a szőrzeted, mint a szőrtelenítési eljárástól.
Ha a szőrszálak hagymái gyengülnek/sorvadnak vagy elhalnak, akkor vele a szőr is gyengül, ritkul vagy eltűnik.
Viszont a szőrhagymák is képesek újraképződni.
A változás inkább ott lesz, hogy te hogyan éled meg.
Ha folyton borotválod, akkor nem lesz erősebb a szőr. Szúrósabb lesz, mivel a borotva egyenes vágja a szőrszálat és a szőrszál széle éles lesz, amit szúrósnak fog hatni, ahogy tovább nő kifelé.
Ha epillálod, vagy gyantázod(mindegy, hogy melyik), akkor a szőrt a hagymából tépi ki. Ettől még nőni fog új szőrszál, de annak a vége gömbölyded lesz, és így nem hat szúrósnak annyira.
A hosszú időn át tartó folyamatos tépkedés miatt a szőr könnyebben fog kijönni, könnyebben ereszti a hagyma el, de attól még újra nő. Idő után lehetéséges hogy magától kihullik a szőrszál, illetve sokkal gyengébb lesz, ritkul, mert a szőrhagymák elfáradnak, elhalnak. Itt jön a képbe a hormonrendszer és a genetika. A két fő hormon a cisztein és a metionin, amiknek szintje befolyásolja a primerköri szőrnövekedést. Ezek inaktív állapotban vannak a testben és a vérkör szállítja, ahogy a többi, növekedéshez szükséges anyagot. Ezek vitaminok, ásványi anyagok, illetve táplálék (azaz energia). Ha ezekből nincs elegendő, akkor a szőr kevésbé nő a testen. Viszont fontos megemlíteni, hogy ha alapvetően nincs benned a másodlagos nemi jellegek kialakulásáért felelős hormonokból semmi, akkor teljesen szőrtelen vagy (ez egy betegség, aminek van neve is, bár nagyon ritka).
Jellemzően elmondható, hogy a világosabb bőrű, szemszínű és haj/szőrszínű embereknek gyengébb és ritkább a szőrzetük. Bár ez csak jellemző, bizony van kivétel, hiszen a domináns genetikai egységeknek hála előfordul dús szőrzetű, mégis szőke hajú és kék szemű emberből nem kevés.
Ténylegesen végleges szőrtelenítés létezik, de kockázatos. Alapvetően hormonterápiával jár együtt, ami meg okozhat mellékhatásokat.
Az erősenergiájú lézeres kezelés az, ami valóban kiégeti a szőrhagymákat. Ennek hátránya, hogy nem elegendő tapasztalattal rendelkező kezelő személyzet könnyen okozhat égési sérülést is. Pont ezért nagyon kevés helyen használják manapság.
Utána jön a klasszikus villanófényes eljárás vagyis az IPL. Itt az energiát a vizuális fény hullámhosszain viszik be a bőrbe, ahol egy részét a szőrtüszők nyelik el. Ha kellő energiát nyelnek el, akkor megfőnek (gyakorlatilag roncsolódnak, működésképtelenek lesznek), viszont a test képes idő után regenerálni őket.
Vannak specifikusabb fényterápiás szőrtelenítési eljárások is, ahol sokkal precízebb hullámhosztartományban dolgoznak, ami jobb hatásfokot eredményez. Viszont ez sem végleges, akármennyire is így reklámozzák.
Van egy, eléggé brutális eljárás, ami gyakorlatilag egy olyan műtétsorozat, ahol a bőr rétegei közé hasítanak oldalról és kémia eljárással kiölik a szőrhagymákat. Fájdalmas, költséges, tudtommal itthon nem végeznek a plasztikai sebészek sem ilyen beavatkozásokat és alapvetően bizonyos betegségekre lett kialakítva, de volt már, aki szőrtelenítési céllal vette igénybe Taiföldön. Ez eléggé végleges, viszont roppant kockázatos, ráadásul a bőr szerkezete is megváltozhat.
A gyanta és epillálás is fájdalmas, de minél több alkalommal vagy túl rajta annál jobban fogod bírni.
A szőrtelen fázis pedig nemcsak a hormonoktól függ, hanem a bőr vastagságától, nemtől, kortól.
Tarzósan nem ritkul. Arról van szó, hogy nem az osszes szörtüszőből nő haj. Mindig van sok % ami éppen hibernálja magát.
Gyantázáskor több kerül hibernált állapotba. Aki rendszeresen gyantáz, annak egyszerre mindig kevesebb szörSZÁLA nő ki. Illetve eleinte picit vékonyabbak is a szálak. De ha abbahagyod fél évre a gyantát, ugyan olyan lesz a muffod, mintha soha nem gyantázták volna
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!