Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek melyik a jobb...

Szerintetek melyik a jobb döntés ár-érték arányban?

Figyelt kérdés

Előre állnak a fogaim és erős mélyharapásom van, és szeretném megcsináltatni.


Több dokinál voltam, egy vállalt volna, a doki szerint el kellene törni az állkapcsaim, darabokra vágni a csontokat, újra illeszteni őket, majd összesen ez előtt és után 1-1 év fogszabályozás minimum, majd pár év éjszakai, és ez így kb 3 millió forint(de ahogy az inflációt nézem, biztos több lesz)


Tudni kell, hogy harmincas vagyok és vannak kezelt fogaim, eléggé gyorsan romlanak. Szóval nem az van, hogy "még fiatal vagy, most hozd rendbe", kb akkora lenne szép mosolyom, mikor már a maradék fogam is rossz lenne és fogpótlásokra szorulnék, szóval nem nagyon tetszik az ötlet, se a fűrészelés-műtétesdi, se a hosszú idő, 40 körül már ritka, ha valakinek nincs egy rakás kezelt foga.


VAGY


Ez most jutott eszembe(egy thrillerből), hogy kihúzathatnám az első fogaimat és felrakathatnék helyette akár ilyen csavaros fogpótlást, akár hidat(rárögzítik a műfogat a szélsőkre). Egy kb tizedannyiba kerülne. Najó, nem, de olyan 500ból biztosan meglenne és 3 hónap kb. Csak ugye elveszteném az eredeti fogaimat és azzal kellene élnem, hogy egy vagy több műfog van a számban, ráadásul pont elöl, ahol harapok.. szóval nem kivehető lenne, hanem belecsavarozós!


Őszintén egyik lehetőség sem tetszik, de már volt fogszabályzóm 7 évig, és újra előre állnak a fogaim, már annyira, hogy néha ha nem figyelek kilógnak a számból, és csak rosszabb lesz.


Valamit ki kell találnom, mert ez nem állapot, az árak meg csak emelkednek.


2022. júl. 1. 20:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Egyik se, próbálkozz még máshol.
2022. júl. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

4 helyen próbáltam, nem vállalták, az ötödik szájsebész is, ő mondta, hogy nem lehet máshogy megcsinálni, mert az egyik állkapcsom túlfejlett, a másik meg alulfejlett, a nyelvem meg nem fér el, csak felül, mindenképp vissza fog állni, azért állt vissza 7 év után is.3 nagy és egy kicsi rendelőben nem vállalták.. Biztos vagyok benne, hogy igaza van, kórháznál ő csinálja a súlyos dolgokat Budapesten.


[link]


Mint kb a disztális, olyan a harapásom, de az arcomon ebből semmit sem látsz, kellemes arcberendezésem van(ezért nem is akarom előrébb hozatni az alsó állkapcsom és hátrébb vinni az elsőt.)

2022. júl. 1. 21:30
 3/6 A kérdező kommentje:

"Komplexebb, előrehaladott esetekben szájsebészeti és orthodonciai kezelésekkel együttesen oldható meg a probléma."


Itt is itt van, korábban említik, hogy súlyos esetben az ember az ínyébe harap. Na az én alsó fogsorom a felső mögötti ínyre zár rá, borzalmas genetika, a fogaim meg kb 30fokos szögben állnak kifelé a számból akkor is, ha összecsukom és nem figyelek, néha látszik. Borzalom, de szép, nagy, egészséges fogaim vannak elöl, kár lenne megválni tőlük, meg csak harminc vagyok..

2022. júl. 1. 21:40
 4/6 anonim ***** válasza:
Amúgy szerintem a csavaros műfog ugyanúgy elmászna, ha az állkapcsod mérete a gond.
2022. júl. 1. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

500-ból meglenne? :D jó vicc.


Ha nem akarsz beszürkült fognyakkal mosolyogni, arra is rá kell szánni a pénzt. És igen, a legjobb fog a saját fog, akármilyen rossz is.


Az állkapcsodat kellene megműttetni. Az a biztos megoldás és az effektív is.

2022. júl. 2. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Azt a csontba csavarozzák, nem hiszem, hogy változtatna helyzetén.


Van jó ismerős Romániában, átmennék oda fogpótlásra, sokan csináltatják ott.


Csak 2-4 fogat kellene cserélni, foganként 150 körül van, és az luxus.


Beszürkült fognyak? anyámnak is van műfoga elöl, és 30 éve gyönyörű, pedig nem különleges helyen volt, csak sima magánban.

2022. júl. 2. 04:34

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!