Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Mellbimbó piercinget lehet...

Mellbimbó piercinget lehet egyből 3mm-es tűvel szúratni, ha igen Budapesten hol?

Figyelt kérdés
Nem találok erről infót. A vékony nem tetszik, és egyszerűbb lenne mint később tágítani. Bár gondolom így meg az átszúrás elég fájdalmas lehet, és gondolom lassabban gyógyul. Viszont inkább egy alkalommal túllenni rajta.

2022. febr. 7. 17:28
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Egyik piercinges sem fogja elvállalni. Én októberben szúrattam 1.6-osra. 1 héttel ezelőtt rakattam be a 2mm-est. Egyáltalán nem fájt, könnyen bement a nagyobb méret. A fület se lehet egyből nagyra tágítani, ezt sem. 1 hónap múlva ismét mehetnék tágíttatni de a pierceres megmondta hogy csak 2.5-ösre és utána jön a 3mm-es lépcső. Sajnos csak fokozatosan lehet tágíttatni!

2022. febr. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2022. febr. 8. 12:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Őszintén, lehet, akár 4mm-es tűvel is. Függ attól, hogy a bimbó milyen, mekkora, illetve, hogy pontosan hogyan akarod, hogy az ékszer álljon benne.

Itthon talán Komáromi Geri és Zagyvai Gabi az a két ember, aki hajlandó lenne rá, de ilyenről egyikükkel sem beszéltem még.

A legtöbb piercernek 20, 16, 14 G-s tűi vannak, amik 1mm, 1,2mm és 1,6mm-t tesznek (ezek kerekített értékek, mivel a 20 G-s tű AWG szabvány szerinti és a régi angolszász mértékegységen alapul, ami 0,92 és 1,05 mm közötti értéket jelöl attól függve, hogy hol használják. Így a 16 G-s tű is inkább 1.3 mm és a 14 G-s 1,5-höz húz közelebb, de branül/kanül esetén ez 1,6mm feletti érték, inkább 1,8 mm.) ki. Kevés piercernek van 12 G-s vagy 10 G-s tűje, mivel a legtöbb ékszer szúrásához nem jók, túl vastagok, pláne, hogy nem elterjedtek a vastagabb szárú ékszerek.

A legnagyobb tű, amit piercing szúráshoz láttam, az 5 mm szárvastag volt és brutál. Én amit használtam legvastagabb, az a 4 mm-es volt és, őszintén mondom, hogy nem könnyű vele szúrni, pláne, hogy amit vág V alakú nyílás, annak a hátsó felén az ékszer behelyezése után bizony volt szövetkitüremkedés, amit szikepengével kellett levágni, mert különben vadhús lett volna belőle és nagyon lassú gyógyulás. 3 mm-es tűnél szintén ez a helyzet. Ha esetleg egy nagyobb talpú dermalhoz lenne használva, mint felülethúzó, akkor rendben, mivel ott nincs kimenet, de szövet átszúráshoz nem ajánlom, pláne nem bimbóhoz. 2 mm-t viszont gond nélkül.

Én 5 mm-re tágítottam a bimbóm, lassú folyamat nagyon, de azóta kiszedtem és nagyon hamar össze is ment.

A tágítás lassú folyamat és a bimbószövet nem túl rugalmas, nehezebb jóval tágítani.

Keresd fel a fenti két személyt tanácsért, hátha ők vállalnak így is. Ha nem, akkor 1,6 mm és szép lassú tágítás ;)

2022. febr. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!