Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, nők, vannak itt...

Lányok, nők, vannak itt olyanok, akik utalják, ha hosszú a körmük, és a lakkot se viselik el rajta? A körömágy bőrét vágjátok? Kézen, lábon egyaránt.

Figyelt kérdés

32 éves vagyok, és amióta az eszemet tudom, sosem szerettem, ha hosszú a körmöm, irritál, szinte érzem, hogy "súlya" van. A hosszún azt értem, hogy eléri az ujjbegyem végét a fehér rész, mi kb 2-3 mm lehet, de már az is nagyon zavar. Pedig nagyon szép, és gyorsan növő, erős körmeim vannak. Mindig elhatározom, hogy megnövesztem, aztán vágom is le, mert nem bírom. A körömlakkokat sem bírom, akármit próbáltam, érzem, hogy rajta van, szinte 'fojtogatja' a lakk, azt meg pláne utálom, hogy egy csomó idő, egy-két nap után pedig moshatom le (mivel taszít, ha már egy kicsit is lekopik). Ez mindenféle lakkal így volt eddig,amelyik véletlenül meg tartósabb, azzal az a bajom, hogy 4-5 nap alatt nő annyit a körmöm, meg a körömágy bőröm, hogy alul már számomra nem esztétikus. Illetve a folytonos körömfojtó érzés is. Mindig nagy megkönnyebbülés lemosni a lakkot.

Egyébként férjnél vagyok, voltak kapcsolataim fiatalabb koromban is, soha egy férfi se mondta, hogy baj lenne a körmeimmel, a férjem kifejezetten szereti így. Ápoltak, csak rövidek és lakktalanok.

Szóval, más is van így, hogy nem bírja, ha hosszú neki, 'fojtja'a lakk, pedig szépek és egészségesek a körmei?

Még egy dolog, a lábamon se viselem el, ha nincs teljesen levágva, pedig nyáron szebb lenne lakkal, és a lábamon nem is érzem a' fojtó' érzést. De nem bírom. A körmökre felnőtt körömágybőrt pedig kifejezetten utálom, mind lábon, mind kézen. Kézen hetente, lábon kb 2 hetente vágom le a bőrt is és a körmöket is. Ti is levágjátok a bőrt? Hallottam, hogy nem szabad azt vágni, de istentelen igénytelen szerintem. És még nem találkoztam olyan szerrel, amitől szép lett volna. Egyszerűen pusztán attól, hogy ott van a ránőtt bőr, ronda.



2021. okt. 13. 11:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Manikűrnél is levágják a bőrt. Az nem jobb, ha beakad mindenhova, leszakad és bevérzik.


Amúgy mindig lakkozok, nem fojtogat a lakk, de a hosszhoz hozzá kellett szoknom. És így sem mondanám hosszúnak. Alapból nagyon picire vágtam mindig, mert szeretem a klaviatúrát ujjbeggyel ütni, nem körömmel. Szóval ez csak nekem hosszú, alig nő túl az ujjamon. De ezt is nehéz volt megszokni.

2021. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Gyerekkoromban és tinédzser koromban nem viseltem el magamon semmit, semmilyen ékszert, sminket és én is pont ezt a fojtogató hatást éreztem a körömlakkal kapcsolatban, hogy nem kap levegőt a köröm alatta és ez tönkreteszi, ettől paráztam folyton, amikor anyu kifestette a körmeimet vagy a barátnőim rávettek.

Érdekes módon ez felnőttkorra teljesen megszűnt, de nem is tudom mikor, kb egyik napról a másikra. Kb gimi után már lakkoztam a körmeimet, most meg műkörmöm van (szolidabb francia) és nagyon szeretem, kényelmes mert nem kell 3 naponta vacakolni vele és szép (ugyanez igaz az alapozóra egyébként).

Lehet hogy nálad is csak rossz beidegződés.

Egyébként meg menj el manikűröshöz, nagyon szép ápolt körmöket tudnak varázsolni anélkül hogy lakkoznák.

2021. okt. 13. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Első, mennyi idő volt, míg megszoktad a hosszabb körmöket?

A lakkot amúgy még el el viselem egy egy napra, de a hosszabb körmöt nem. Bár amióta a babám megszületett,és sokat nyúlkálok a szájába, még kevésbé érzek késztetést a lakkozásra, növesztésre.


Egyébként alapból hosszú körmeim vannak, ha tövig levágom és kilakkozom is úgy tűnik, mintha növesztve lenne. Erős is, fényes is, ezért nem hiszem, hogy egy manikűrös sokat hozzá tud tenni. Egyszer voltam, de az az érzésem volt, h fizettem olyanért, amit én is meg tudok ugyanúgy. Ráadásul mivel gyorsan nő a körmöm, pár nap és mehetnék megint. Teljesen feles pénz kidobásnak tartom.Nem más esetében, hanem a magaméban :)

2021. okt. 13. 14:52
 4/4 A kérdező kommentje:
Második, jaj igen, az alapozó. 😄 Ugyenez, érzem, hogy ott van. De ez el szokott múlni egy idő után, csak az elején érzem, mikor felteszem. És itt már érzek különbséget a minőségi alapozó és a gagyibb között, a minőségibb határozottan kellemesebb érzés. A lakkoknál tök mindegy, mindet érzem. De minél rövidebb a körmöm, annál kevésbé zavaró. Ki érti ezt. 🤷‍♀️
2021. okt. 13. 14:56

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!