Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Férfi parfüm - drágább általáb...

Férfi parfüm - drágább általában jobb?

Figyelt kérdés

Valószínűleg nagyon szubjektív, hogy kinek mi jön be, de ha megengedhetem magamnak, érdemesebb mondjuk az 50 ezer fölötti kategóriában keresgélnem startból? Nézegettem amazon.com-on az értékeléseket, a legnépszerűbbek látszólag a 10 ezer alatti kategóriából kerülnek ki, de az az érzésem, hogy ez főként azért van, mert a legtöbben nem is próbálgatnak drágábbakat.


Mekkora az esélye, hogy esetleg egyedibb illatra bukkanjak már csak azért is, mert kevesebben veszik a drágábbat?


2021. máj. 26. 15:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Párommal tavaly februárban vettünk parfümöt. Furcsa mód ő Chanel-t szeretett volna, de egyetlen egy se fogta meg, így vett egy Gucci-t.


Nem mindig a drágább a jobb.

2021. máj. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem
2021. máj. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Tök relatív mi a jobb.

Viszont ugyanolyan ez is, mint minden más, ha eddig az egyetlen whiskey amit kóstoltál, az a Jim Beam, akkor jó eséllyel nem fogod értékelni a spéci füstös 40 ezreset, de mondhatnám a csokit meg a Michelin csillagos éttermet is.

Nagy általánosságban ha valami egyedit akarsz, akkor érdemesebb a drágábbak közt szétnézni, de mindig vannak kivételek, érdemes nyitott szemmel járni. Vannak pl női parfümök, amik nem szirupbombák és férfiakon is működnek, egy ilyen pl simán lehet egyedi :).

2021. máj. 26. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, reménykedtem, hogy ezzel sikerül leszűkíteni. :(
2021. máj. 27. 20:21
 5/8 molnarmarcell21 ***** válasza:

Igen, ez nagyon szubjektív, de ha elég sok parfümmel találkozol, akkor egy idő után eleged lesz a kommersz tucatillatokból és jobban be fognak jönni a különlegesebb, egyedi illatok, amelyek egy tapasztalatlan orrnak akár büdösek is lehetnek :)


Viszont az a jó ebben a műfajban, hogy gyakorlatilag ingyenes. Ha budapesti vagy, nyugodtan bemehetsz egy luxusparfümériába végigszagolgatni az illatokat, mintát vehetsz belőlük 1000-1500 Ft-ért, szóval nem kell zsákbamacskát venni egyáltalán.


Nekem jó móka, én szeretem végigpróbálni hónapok-évek alatt az összes illatot, szinte nem kerül semmibe és minden nap más, gyakran luxusillatom van.


Aztán minden évben megveszem az épp legjobban tettszőt, hogy fair legyek én is.

2021. jún. 10. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

"Ha budapesti vagy, nyugodtan bemehetsz egy luxusparfümériába"


Melyek ezek? Eddig Douglas meg Müller-t ajánlották nekem, léteznek ezeknél luxusabb parfümériák?

2021. jún. 11. 15:45
 7/8 molnarmarcell21 ***** válasza:

Oh, drága barátom, feltárok előtted egy ismeretlen világot :)


Nem rossz értelemben az "alja" a DM és a Rossmann.

Középkategória a Marionnaud és a Müller, ennél picivel magasabbra pozicionálta magát a Douglas és a Notino (egyébként a Douglas-nál is van eltérés, pl. a váci utcai azt hiszem a legjobb).


Na de az igazi csemege ott kezdődik, hogy:

Belodore

Cherry Garden

Madison

Neroli

Le Parfum

7scents


Azt hiszem ennyi van, de aki tud még, írhat helyeket :)

2021. jún. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Húha, köszönöm szépen, utolsó! :)
2021. jún. 19. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!