Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Szerintetek a mai szépségideál...

Szerintetek a mai szépségideál mennyire mondható egészségesnek/normálisnak?

Figyelt kérdés

Első sorban a női ideálra gondolok itt. Ha régebbi, például reneszánsz festményeket nézünk, ott egytől egyig minden nő ábrázoláson legalább egy "kicsi pocakja" van az alakoknak, ami ma már "kövérkésnek" számít.

Például Botticelli Vénusz születése c. festményén is van egy kis pocakja Vénusznak, pedig ő minden bizonnyal a kor női szépségét, idálját képviseli. ( [link]



2021. márc. 11. 18:13
1 2
 1/11 Metionin ***** válasza:
100%

Szerintem Vénusznak az ott nem pocak, a legtöbb nőnek kerek a köldöke alatt, a vékonyaknak is.

A mai ideál meg...hát őszintén szólva nem tudom hogy mi. A kövérebbek sírnak hogy mindenkinek a vékonyak kellenek de a vékonyakra meg röpköd a "kutyák a csontokkal" frázis. Akinek nagy melle van, állítja hogy a férfiak azt szeretik, akinek kicsi, az meg hogy azt. Nem lehet ezt így belőni szerintem, eleve a szépség szubjektív és nem lehet mindenkinek egy ideálja.

2021. márc. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%

Azt vettem észre, hogy mindenkinek más tetszik.

Így ezzel tökéletesen meg vagyok elégedve.

2021. márc. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

szerintem alapvetoen 3 fele ‘ideal’ van manapsag:


1. a klasszikus, vekony modellalkat, mint pl. a hadid lanyok, hailey bieber, kendall jenner stb.

2. a kim kardashian fele segges-melles ‘curvy’ alkat

3. a tipikus izmos, szalkas, fintessmodell alkat, az insta tele van ilyenekkel


szerintem addig nincs baj veluk, amig a helyen tudjuk kezelni oket es nem idealizaljuk oket, hanem realisan latjuk, hogy mondjuk kim kardashian nem igy szuletett, a feneke, a melle es sok egyeb testresze a plasztikai sebeszek muve, tehat ne allitsunk magunk ele irrealis elvarasokat, hogy mi majd heti 2 guggolgatastol igy fogunk kinezni.

ugyanez az 1. csoportra, ezek max 20-25 eves fiatal lanyok, akik ebbol elenk, tehat egy 35 eves no mondjuk ne egy tini modell testehez hasonlitgassa az alakjat.

2021. márc. 11. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
42%

Semennyire.

Az a szép, aki hibátlan. Az már nem szép, ha mondjuk valami nem arányos, vagy van rajtad egy pattanás...

2021. márc. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Hála Istennek ma már nem csak a 175+ centis ropivékony modelleket tolják a médiában, hanem igen, vannak mellben és fenékben erősebb, alacsonyabb előtérbe tolt nők is, mint Kim Kardashian, Kylie Jenner.

Tudom, a legtöbb embernek egyik sem pozitív. De az én nagyobb idomaimmal anno 16 évesen örültem, hogy végre terveznek a hozzám hasonló alkatú lányoknak is egy csomó jól kinéző ruhát, végre lehetek csinos és nem kell trampli összeállításokat viselnem csak azért, mert nem vagyok egy Barbie.

2021. márc. 11. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Egyébként szerintem sincs már olyan, hogy ideál. Tényleg mindenkinek más tetszik, na meg ugye a nagy elfogadás időszakban élünk. Ahol ha kövér vagy, ha vékony, ha szőke ha barna, akkor is tökéletes vagy.
2021. márc. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem semennyire, ha megnézed az r/instagramreality-t, mindenki szétszerkeszti magát, aki teheti az plasztikáztat is, ami gyakran a való életben egyáltalán nem néz ki olyan jól, mint beállított, szerkesztett képeken. A másik oldal meg az, hogy mindenkire azt kell mondani, hogy szép, de nyilván ezt kevesen teszik őszintén, mert simán rámondják egy durván elhízott emberre, hogy gyönyörű, de persze nem cserélnének vele. Szerintem az instagram ideál elég káros, mert senki nem néz ki úgy műtétek és filterek nélkül, még maguk az influencerek sem, de ha valaki ilyenekkel veszi körül magát akkor könnyű utána hibákat találni a saját külsejében. Persze mindenki javíthat magán, de szerintem a mostani ideál az extrémebb beavatkozásokat nyomatja, amire nem lenne szükség, ráadásul nem is mindig biztonságos.
2021. márc. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább az a baj, hogy túlzottan is a külső van középpontban. Oké, legyünk igényesek nyilván, de nagyon átestünk a ló túloldalára.

Főleg a fiatalok próbálnak megfelelni a kamu insta ideáloknak, ami nyilván lehetetlen, sok pénzbe kerül és ha van rá keret sem érik el az ideált. Ha meg nincs rá keret, azt hiszik az a baj. És a végén elégedetlenek és frusztráltak. Megy egymás zrikálása, az ostoba tiktok kihívások, body shaming, stb.

Az tény, hogy most már nem egyféle "ideál" van, de így is...

2021. márc. 12. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
hat en pl nem birom mar ezt a kim meg kyle fele instaceleb szepsegidealt...egy no emelje ki a termeszetes vonalait, akar a testen, akar az arcan, de ne legyen muhatasu...
2021. márc. 12. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen jól írja az első és persze, hogy mindegyiknek megfeleljünk, legyünk vékonyak, de azért legyen mellünk, de legyünk izmosak, feszesek is, meg kerek fenekünk is legyen mellé, hogy azért legyen mit fogni. Ja és legyenek telt ajkaink, pisze orrunk, dús hajunk és ne legyünk sápadtak. Na szóval... hagyjuk ezt az ideált, mert mindennek nem lehet megfelelni.

24/L

2021. márc. 12. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!