Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Nem tudom hova írjam, de...

Nem tudom hova írjam, de milyen fényképezőgéppel (Márka típus minden) lehetne a csillagokat fotózni?

Figyelt kérdés
2010. aug. 15. 02:21
 1/3 anonim válasza:
60%

A legtöbb középkategóriás gép (50-60 ezer forint) alkalmas rá. Arra kell figyelni, hogy minél nagyobb rekeszidőt lehessen beállítani rajta manuálisan. (Min 15 mp.)

Nagyon ajánlott még hozzá egy állvány is.

Pontos típust nem szeretnék mondani, mert szerintem nem csak a csillagokat szeretnéd fotózni, hanem alkalomadtán esetleg valamelyik háztáji jószágodat, purdédat stb. is.

2010. aug. 15. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

valóban, képtelesnég erre típust mondani, de sztem a legkisebb kis vacaktól a kezdve a komolyabbakig, én azt nem értem, miért gondolod, hogy valamelyikkel ne lehetne ?

A minőség miatt nyilván jobb egy nagyobb kategóriás klassz gép, de már a 20 ezres kis vackok is tudnak olyan pixelszámot manapság, hogy monitoron pl észre se veszed a különbséget

(na persze ezer más tényező van, lencse stb, de megkockáztatom, monitoron ez se ütközik ki fetétlenül, úgyhogy sztem ne a csillagok alapján akarj típust választani :XD )


Ha meg komolyabb kell, ott már érdemes a garanciális- és szervíz hátteret is megnézni, és ahogy mondtam, ezer tényezőt, de ma már mondjuk egy Olympos 20x-os opt. zoom-os gépet is kapsz 70 ezerért, tehát nem nagy probléma, ezeknek is nagyot esett az ára az elmúlt időben.


Én mondjuk miután túl lettem pár gépen, már azt is nézem elsődleges szempontként, hogy mennyire robosztus a háza, mert ezeket a digitális gépeket bizony javítgatni nem igen lehet, ez ha gond van, akkor 99%-ban kuka. Nekem pl egy komolyabb gépem mindössze azért szállt el, mert homokszemcsék mentek bele, na puff. Aztán semmit nem tudtak kezdeni vele, irány a kuka.

Eztek után pl. csakis zárt optikás gépet vettem, na de ez is egy szempont, meg neked van még másik 10, gondolom.


A Canon nagyon jó, de tudnod kell, hogy garancia nem létezik rá, hiába van papíron, gyakorlatilag nincs. Én pereskedtem is már velük emiatt, és nyertem is, de azért kellemetlen, úgyhogy a Canont senkinek nem ajánlom főleg emiatt. Pedig nem rossz a gép, főleg a Canon színkezelése nagyon király, csak csak .....


Hát ha mondasz közelebbi igényeket is, akkor tudok ajánlani pár szóba jöhető típust.

2010. aug. 15. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Első: Nekem csillagok fotózására kéne, nem pedig másra ...

Második: Eddig 3 géppel próbáltuk, de nem látszott soha semmi a képeken. :s De majd nézelődünk még akkor.

2010. aug. 15. 22:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!