Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Lányok, elmagyaráznátok...

Lányok, elmagyaráznátok nekem, hogy vannak a női ruhaméretek?

Figyelt kérdés

Barátnőmnek szeretnék venni ruhát, megyek külföldre, és lesz lehetőségem nézelődni, biztos lesz olyan, amiben úgy gondolom, hogy nagyon csinos lenne. Na most, meglestem az egyik egyberuháján a címkét, az volt ráírva, hogy 40.

Ez mit jelent? Tízesével megy, vagy egyesével vagy hogyan? És akkor gatyából meg felsőből is azt kell mondanom az eladónak, hogy 40? Mettől meddig mennek a méretek? Már a normálisak, úgy értem.


Ne nézzetek teljesen hülyének, aki szombathelyi, talán ismeri a Jeans Store-t a főtéren, na oda szoktam menni, aztán összegyűjtöm a cuccokat, hogy mi tetszik, az eladó pedig odaadja belőle a méretem, így nekem egyszerűbb. Ilyen Pepe Jeans meg Retro, Gas, ilyesmi cuccok vannak ott, aztán inkább kérek segítséget, minthogy valami olyanra dobjak ki ok pénzt, ami nem is jó, mert nem értek hozzá eléggé. :)


Szóval a női méretezéshez tényleg semmit nem értek, amikor melltartót veszek, akkor is 40-est kell keresnem? Vagy azt máshogy mérik? És a farmert?

Nagyon megköszönném, ha valaki elmagyarázná, persze közérthetően. :)


22/f


2010. aug. 13. 14:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez tök aranyos! Egyébként szerintem akkor farmerből is 40 kell. ruhaméretek egyébként ugyvannak hogy 34 36 38 40 42 44 tehat kettessével növekszik felfelé:) A melltartóknál teljesen máshogy van. A B C D kosárméretek vannak:) nézd meg az egyik melltartóját mi van beleírva:) De ha nem tudod akkor csak tudod mekkora melle van és sacc/ kb:) Aranyos gesztus nagyon!


21 l

2010. aug. 13. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hú, köszi. Mindjárt megnézem egy melltartóját. :)
2010. aug. 13. 15:09
 3/8 A kérdező kommentje:
Az van beleírva hogy 80 C. Akkor csak ennyit kell mondanom? És a csatok rajta nem számítanak? Mármint gondolom azzal állítod hogy mekkora legyen...
2010. aug. 13. 15:11
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Ez tényleg nagyon aranyos tőled! Ha melltartót veszel neki, akkor csak annyit mondj, hogy 80/C-s a méret, amit keresel. Ruhákról pedig. Kosztümök és olyan tipikus elegáns hosszúnadrágok ( biztosan tudod melyikre gondolok), valamint a koktélruhák, estélyiruhák 36-tól felfelé kettesével. A 36-os S-es méretnek felel meg, a 38-as pedig M-esnek és így tovább. Ha egy pólót vennél neki, akkor S-M-L-XL-XXL-esek közül választhatsz általában. A farmerek/halásznacik/shortok méretezése pedig majdnem ugyanúgy működik, csak nem 36-tól, hanem 26-tól van méretezve. Nem olyan nehéz egyébként, de ha megnézed egy pólóját vagy blúzát, valószínűleg megtalálod rajta, hogy S-M-L-stb méretű, és általában ahhoz az eladók is tudnak igazodni. Sok sikert ;) 19L
2010. aug. 13. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem, az nem számít semmit:) a 80 C a lényeg:) mondjuk nézd meg hogy szivacsos e a melltartója vagy egyszerű sima merevítős. Ezeket esetleg megkérdezik majd:)
2010. aug. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor a 40=L=29? Bocsi, hogyha értetlen vagyok :D
2010. aug. 13. 15:24
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
15:22-es vagyok. Nem vagy értetlen :) 40=L, de a 40 az úgyszint 30, mert a farmerméret is 2esével megy :D egyébként igen. rá fogsz jönni. :)
2010. aug. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Oké, nagyon nagy köszönet mindenkinek :)
2010. aug. 13. 15:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!