Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha kinyomok egy pattanást,...

Ha kinyomok egy pattanást, akkor az rövid időn belül eltűnik? Elmagyaráznátok ezt az egészet? 14L

Figyelt kérdés

Nemrég sok kisebb pattanás ütött ki a homlokom egyik felébe, a halántékomnál, és nagyon közel vannak egymáshoz, sok-sok van.

Az lenne a kérésem, hogy magyarázzatok el mindent amit tudnom kell pattanásokról, mivel eddig nem volt gondom velük, nem is volt régebb.

Az orromon is van egy nayobb pattanás, és most az orrom körül is kezdenek kiütni.

Ki kell őket nyomni? vagy hogyan lehet eltüntetni? Nagyon zavarnak.

És hogyan kell 'jól'kinyomni? olyat is olvastamhogy valaki rosszul nyomta ki és fél éven át látszott a helye.

Bocsi a sok össze vissza írt kérdésért, de tudnom kell a válaszokat, nehogy valamit rosszul csináljak. Nagyon szeretnék szép tiszta bőrt magamnak.

Mindent irjatok le légyszi amit tudtok, és tudnom kell ezekkel kapcsolatban.

És ezek azért ütnek ki mert serdülőkorban vagyok?

:/ (nagyon megköszönném a hasznos válaszokat, és pontozom is)


2011. júl. 16. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A pattanások a hormonváltozások miatt jelennek meg.

Ha szakszerű ápolást akarsz,az a legjobb,ha kozmetikusra

bízod az arctisztítást.De ha nem akarsz kozmetikushoz menni,akkor gőzöld meg egy kicsit az arcod eg yhéten egyszer,aztán tiszta kézzel és tiszta kendővel a mitesszereket,a nem gyulladt pattanásokat kinyomhatod.

De emellett fontos a napi és heti arctisztítás.Minden nap arclemosóval mosd át az arcod,már ezerfélét lehet kapni a boltokban,majd tonikkal töröld át,amelyek segítenek összehúzni a pórusaidat,végül pedig hidratáld.Lehet reggel és este is ezt a folyamatot végigcsinálni,de ha szárazabb a bőröd,akkor lehet elég csak reggel hideg vízzel meg egy kis hidratálóval.A héten egyszer kétszer lehet pakolást is beiktatni.Élesztős,tojásos,de lehet bolti pakolás is.

2011. júl. 16. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
igen nekem is 14 éves koromba nagyon csúnyán pattanásos volt az arcom akkor mindenféle sz@rral kentem a fejem de igazából semmi sem mulasztotta el én a te helyedben vennék egy garnier 3 az 1 ben (amit feltudsz használni bőrradírként, pakolásként és még arcmosásként) heti 2x radírozd meg jól meg vele az arcod napozz!!! úgy meghalványulnak a pattik és gyógyszertárba tudsz kapni rá kb 800 ft-ért arctisztítót nekem az tüntette el a pattanásaimat :) már nem emlékszem pontosan a nevére mert már nem használom mivel műár nincs szükségem rá de vmi olyasmi volt h naturland szilicium vmi csoda ha így mondod a gyógyszertárosnak biztosan fogja tudni:)
2011. júl. 16. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

És ha kinyomom a pattanást, akkor az végleg eltűnik? Nyoma sem marad?

2011. júl. 16. 16:04
 4/6 anonim ***** válasza:
Ami már ki van fakadva,tehát fehér a közepe,az ki lehet,de óvatosan,tiszta kézzel és le kell ápolni utána.Ami csak piros,azt nem érdemes.
2011. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát először is fontos, hogy minden reggel és este most meg az arcod. Van direkt ilyen arclemosó ami a pattanásos bőrre való. Használj arc tonikot, lehet hogy kicsit csíp de leszárítja a pattanásokat. Én ki szoktam őket nyomni mert nekem máshogy nem tűnnek el sajna. De inkább a miteszereket. És fontos, hogy tiszta kézzel csináld nehogy elfertőződjön, utána és előtte tisztítsd meg az arcod. Az is fontos, hogy ne a körmöddel nyomd, hanem az ujbegyeddel. Igen azért van mert serdülőkorban vagy. :D Meg szerintem a meleg még rá is tesz egy kicsit, mert akkor még jobban kipattog.
2011. júl. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kozmetikus,14 évesen ne magadnak tisztítsd.Nem tudod fertőtleníteni és hegesedéssel is gyógyulhat.
2011. júl. 17. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!