Kezdőoldal » Szépség és divat » Egyéb kérdések » Műkörmös külföldön? Tapasztala...

Műkörmös külföldön? Tapasztalat, vélemények?

Figyelt kérdés
Erdélyi vagyok és nemrég fejeztem be a tanfolyamot. Kozben gyakorolgatok és szeretnék továbbképzésekre járni majd ebben dolgozni. Idei tervünk a párommal, hogy külföldön próbálnánk szerencsét, itt nem haladunk csak épp megélünk és nyilván ennél többet szeretnénk. Még nincs konkrét hely , de elsősorban Angliára gondoltunk. Hazai műkörmösként milyen kint dolgozni? Van esetleg tapasztalatotok vagy hallottatok valamit erről? Bármelyik országról írhattok, megköszönném.
2020. jan. 10. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem ismerősöm dolgozott kint Franciaországban műkörmösként amíg gyerek mellett volt "felesleges" szabadideje, tehát csak heti néhány órát töltött a szalonban. Ő mikor kiment már több évet dolgozott itthon, így volt kellő tapasztalata. Elvileg ott a porcelán és a sima géllakk jobban megy, mint mondjuk az épített zselé. Olyasmit mesélt, hogy kint ezek a sufni körmösök, akik csak néhány hetes tanfolyamon vettek részt és úgy akarnak dolgozni, azokat nagyjából kiröhögi mindenki. Alapból is szigorúbb szabályok szerint dolgozhatnak legálisan, így jóval kevesebb "hivatalos" körmös van. Ami azért jó, mert aki viszont elismert, az annyit kér amit épp nem szégyell... És így is megfizetik. :) Gyakrabban vannak ellenőrzések és ezeknek része, hogy higiéniai szempontból is megfeleljenek.


Ezzel szemben itthon például úgy vettem észre, hogy a valahonnan szerzett oklevelen és számla adáson felül a hatóságokat k#rvára nem érdekli, hogy egyébként egészségügyi szempontból megfelel-e az adott körmös. Ha ad számlát és a vendég körme nem rohad le, akkor tulajdonképpen legálisan csinálhatja.:D

2020. jan. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A német/holland népeket nagyjából ismerem, meglátja hogy otthon a konyhaasztalnál, vagy a nappali sarkában akarod megcsinálni a körmét, sarkon fordul és kimegy. Az sem érdekli, ha féláron lenne, mint a szalonban. Ezekre a kozmetikai/higiéniai dolgokra elég kényesek - teljesen jogosan.


Külön helyiség, ahol csak és kizárólag ezt a tevékenységet végzed alapvető követelmény. És rendszeresen kijárnak ellenőrizni. Számlát mindenki ad, mert több ezer euros bírságok vannak. Szóval nem véletlenül vannak olyan árak.


Alkalmazottat viszont sok helyen keresnek, úgyhogy ha megvan benned az akarat és az ügyesség, lesz munkád. Kb. 5 év kell, mire önállóan tudsz vállalkozni.

2020. jan. 10. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!