Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Epilálás miatt kijött szőrbenö...

Epilálás miatt kijött szőrbenövéseimhez kérnék segítséget?

Figyelt kérdés

Már jó ideje szőrtelenítek(lábamon). Először gyantázás volt kozmetikusnál, de aztán áttértem az epilálásra. Először fájt, persze, de mára egész megszoktam.


Tul.képpen semmi bajom nem volt vele, de nemrég szőrbenövéseket vettem észre magamon.(fekete mitesszer szerű pontok)


Fürdésnél Lufa szivaccsal dörzsölöm minden nap a lábam, plusz vettem körömvirág krémet, azzal is naponta kenem a lábam. Epilálás után testápolót is használok az irritáció miatt és hogy egy picit megpuhítja a bőröm, gondoltam, így könnyebben kibújnak a szőrszálak.


Szeretnék sz epilálásnál maradni, mert annyira nem súlyos a helyzet, de mégis zavar, mert nem tudom, lehetnek-e szövődményei.

Szedegettem párszor fertőtlenített tűvel és csipesszel, de nem igazán ment és még van pár.


Lényegében a szőrbenövések kezelésére, ill. megakadályozására kérnék ötleteket, (olcsóbbakat) mert idáig nem nagyon jöttek be a fent említett dolgok.


Köszi szépen a válaszokat! 15/L


2010. júl. 11. 15:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem az epilátorhoz adtak egy kis párnácskát, ami azt hiszem jutából van. 2-3 naponta átdörzsölöm a lábam vele.

No meg epilálás előtt is. Van szőrbenövés, de sokkal kevesebb, mint előtte.

2010. júl. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen epilátorod van.Ha akkumlátoros és használhatod vízben akkor hazsnálj feltétlenül közben vizet és tüsfürdőt/borotvahabot (vékonyan!).Közben is puhul a bőr,de a legjobb ha hideg viet használsz,akkor az ingerek hatására a szőrszálak kiegyenesednek,így tövétől tépi ki.

Ha nem aksis,és nem használható vízben,akkoris használj borotvahabot,szintén vékonyan!

Az epilálás után kend be testápolóval,de lehet kapni külön krémet szőrbenövés ellen,annak feltétlenül olvasd el a használati utasítását,hogy mit ajánl,stb.

Ha a hónaljadat epilálod,azt utána ne testápolóval,hanem hintőporral kend be.Én a babáknak való kék-rózsaszín elefántosat használom :)


Ettől eltérően nekem is szokott lenni szőrbenövésem,de csak egy-kettő.(akkumlátoros epilátorom van)


14/L

2010. júl. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

illetve lufa szivacs.


Nekem bevált

2010. júl. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Testradírt kell használni.
2010. júl. 11. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!