Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fodrászok segítségét kérném,...

Fodrászok segítségét kérném, milyen festéket válasszak?

Figyelt kérdés

A mostani hajszínem világos szőke kb olyan mint a képen: (eredeti hajszínem középszőke hajfestékek szerint, de nincs lenőve)

[link]

Szeretnék hajszínt váltani, és erre gondoltam:

[link]

Viszont nem tudom hogy a jelenlegi hajamat milyen festék fogná be ilyenre.. (nem akarok túl vöröst sem..)

Valaki tudna írni nekem egy márkát kódszámmal amivel jó esetben ilyen hajszínt érhetnék el? Köszönöm!

(csak fodrászkellékeshez szoktam járni, eddig lisap, bes, kolenston festéket használtam, a bolti festéket már nem használok.:)


2011. máj. 17. 11:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Lelkiismeretes fodrászként azt javasolnám, hogy mielőtt belefognál világosból sötét hajszínt kreálni magadnak jól gondold meg, mert visszafelé már nem lesz olyan egyszerű festened a hajad.


Egyébként bármelyik márkát/színt választhatod, amiben megbízol és tetszik a kívánt árnyalat. Azonban tudnod kell, hogy ilyen szőke hajon egy vöröses árnyalatú festék élénkebb lehet! Ezért natúr árnyalatút próbálj választani.

A képen látható képen viszont nem natúr árnyalat látható.

Szerintem próbáld ki a gesztenyés árnyalatokat, azok pont a 2 véglet között vannak.


Sok sikert!

2011. máj. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod, most kicsit el is bizonytalanodtam, lehet tényleg világosabb árnyalattal próbálkoznék, az nem baj ha élénkebb, csak az a nagyon répavörös nem akarok lenni:)

Még ezen is gondolkoztam:

[link]

de ez nem tudom milyen szín lenne, aranyszőke?

2011. máj. 17. 21:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Ismét én vagyok. :)


Ha az eredeti hajszíned (festetlen) sötétebb, akkor nem kell tartanod attól, hogy nagyon vöröses lesz. Igaz,jelen pillanatban meg van változtatva mesterségesen az eredeti hajszíned de akkor is lényeges mennyi vörös pigmentet tartalmaz a hajad, ugyanis attól (is) függ, hogy milyen lesz a színeredményed. Térjünk a lényegre. :)


A példa kedvéért itt van egy színskála:

[link]


(Minél magasabbak a számok, annál világosabb árnyalatokat kapsz. Nem szabad mindegyik skálát egy kalap alá venni (számozását meg pláne nem) mert hiába ugyanannyi arányban vannak keverve, mint a nagy átlag, azért eltérőek lehetnek a használt vegyszerek. Ezeket csak megjegyzésképp mondom, ami előtted van skála, mindig azt tekintsd "szentírásnak"!:))


A lényeg:

Nyugodtan tudom ajánlani a 8.4-et és a 7.43-at, utóbbi kicsit vöröses árnyalatú.


A "baj" (a te esetedben rézvörös) itt kezdődik: 8.43, 7.40


Ha esetleg tudnál abból a márkából belinkelni, amivel valószínűleg festeni fogod, megpróbálok abban is segíteni.


Szia!

2011. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szia!

Köszi a segítséget! Végül eszerint kerestem festéket az alapján amiket írtál, és Besből a 7.3-ast választottam, (mivel az is eléggé vöröses volt ezt a sötétebbet választottam, mivel gondolom a szőke majd úgy is ledobja a színt kicsit) túl is vagyok a festéssel és vörösesbarna lett az eredménye:) Nagyon tetszik, remélem később amikor kopik nem lesz csúnyább.:)

2011. máj. 27. 19:34

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!