Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy kell a borotvát használni...

Hogy kell a borotvát használni? (lánynak)

Figyelt kérdés

Sose használtam még borotvát, mindenhol epilálom vagy gyantázom magam, de intim helyen ezektől kipattog meg nagyon fáj is, vérzik, gennyes lesz, stb, ezért szeretném borotválni! (A krém meg azért nem jó, mert kémiai úton szőrtelenít, nem akarom mérgezni magam, de leginkább az vele a baj, hogy írtó drága lenne).

Na szóval szeretnék borotválni intim részen, de nagyon nem vagyok képbe ezzel a borotva dologgal kapcsolatba, még nem is volt soha borotva a kezembe... El tudnátok mondani, hogy hogyan kell használni? Például kell rákenni valamit a bőrre, vagy nem? A szőr növekedésével ellentétes irányba kell húzni? Meg MINDEN érdekel:D

Meg a borotvák is... Milyet kell venni? Meg kb mennyibe kerül? 1 borotvát csak 1 szőrtelenítésre lehet használni? (Mármint ami eldobhatós)


2010. júl. 4. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Eldobhatósat használok (6 db 500 ft), egy borotva ki szokott tartani 2-3 hétig is nálam. Borotvahabot használhatsz, de nekem jobban bevált a tusfürdő, mert jobban csúszik:D Aztán meg szőr növekedéssel ellentétesen kell, másképp nem lesz teljesen sima.
2010. júl. 4. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%

Én növekedési iránnyal szemben szoktam húzni, de elvileg nem úgy kell. Lehet kapni női borotvahabokat, az ár változó, ugyanúgy, mint a borotvák terén.

Én az eldobható borotvát nem egyszer szoktam használni, hanem 3-5szor kb.

De,hogy hogy 'kell', azt nem tudom neked megmondani.

2010. júl. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az a lényeg, hogy lábon, hónaljon a szőr növekedésével ellentétes! irányba csináld, intim helyen meg meg a szőr növekedésével megegyező! irányba. Ez fontos mert különben ott ki fog pattogni a bőr. Amúgy lehet tusfürdőt rákenni mert tusolás közben az ideális de borotvahabbal is lehet csak az plusz kiadás. Az egyszerhasználatos borotvát persze lehet 2-3x is használni. Jah és ami FONTOS, hogy borotválás után kend be magad testápolóval, főleg ott lent mert így kevesebb az esélye annak, hogy kipattogjál. :)
2010. júl. 4. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Én egy eldobhatóst 3x-5x használok. Én szerencsés vagyok mer soha sehol nem pattogzok ki, pedig csak vízzel borotválok. Bevizesítem a területet, szivaccsal jól megdörzsölöm h lejöjjön a bőr azon rétege ami úgyis lehámlana, majd bevizezem a borotvát és átmegyek rajta, közbe vizezem.

Lábamon- növekedéssel ellentétesen

Hónalj-ellentétesen és megegyezően is

Intin ter.- 1. megegyezően 2. balról 3. jobbról 4. szőr növekedésével ellentétesen. Nekem ezt a technikát itt tanácsolta vki az oldalon, és tök puha leszek tőle:)

Azt mondják, hogy első pár borotválásnál ki pattogzik a bőr. Nekem szerencsém volt, akkor se és azóta se pattogzok ki:)

2010. júl. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépem mindenkinek! :)
2010. júl. 4. 12:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!