Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hónapok óta tartó ajakszárazság?

Hónapok óta tartó ajakszárazság?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Végső elkeseredésemben írok ide, megjártam már a háziorvost, vérvételt, és a bőrgyógyászt, de nem jutottam előrébb. Megpróbálom itt, hátha járt már valaki hasonló helyzetben, és segítségemre lehet.

December óta szárazak az ajkaim. A 27 évem alatt ilyen még nem történt velem, és már el vagyok keseredve :(

Egyszerű kiszáradásnak indult, ami ha valaha elő is fordult velem, bekentem labelloval, és két nap múlva már nyoma sem volt, helyre jött a szám. Most viszont már 3 hónapja tart, használtam rá már mindent, labello, több fajta ajakápoló, carmex, amit olyan sokan dicsérnek, kikevert gyógyszertári krém és vazelin, bepanthen, neogranormon és társai, méz, olívaolaj, tetran, és sorolhatnám... Egyik sem használt, legfeljebb ideig-óráig. Háziorvosom elküldött vérvételre, minden rendben van a vérképemmel, semmi nem utal arra, hogy mitől lehet ez az ajakszárazság. Tegnap voltam bőrgyógyásznál, ő sem tudja mitől lehet, szerinte is jó a vérképem, azzal nincs baj. Most ő írta fel ezt a gyógyszertári kikevert vazelint, használtam is, de semmi változás.

Napi 2,5-3 liter folyadékot megiszok, nem nyalogatom a számat, nem rúzsozom, semmivel nem irritálom.

Teljesen tanácstalan vagyok, már nem tudom hova és kihez forduljak, ilyen sok ideig elhúzódó szárazság még soha életemben nem volt.

Amíg kenem valamivel, addig nem száraz, de ha nincs rajta semmi, már húzódik, kicserepesedik, és elkezd hámlani.

Tudom, lehetne nagyobb és rosszabb problémám is, de már kezd idegesíteni a dolog, meg, hogy egész nap használnom kell valami krémet, amit amúgy nehezen viselek a számon.

Kérem, aki járt már hasonló helyzetben, segítene nekem, hogy mitől lehet ez, és mi tudná helyrehozni?

Előre is köszönöm a válaszokat!


2019. febr. 27. 22:00
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nekem többször volt olyan gyerekkoromban, hogy rettentően száraz volt a szám széle. Kiderült, hogy valami fertőzést szedtem össze.

Próbáld meg körömvirág krémmel kenegetni. Igyál kamilla teát. Régen történt ez velem. Ha jól emlékszem a felső ajkamnál, középen volt ez, és néhány fura pöttyöt is éreztem ott, mikor megnyaltam azt a részt.

Kis idő volt, míg elmúlt.

2019. márc. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez ilyen, hidd el ismerem nekem minden ősztől kezdve tél végéig ilyen. Sőt nekem a kezeim is véresre kirepednek es szárazak.

Valaki rosszabbul reagál a hidegre és a 2evszakkal járó napfenyhiányra, én is voltam anno orvosnál a szám miatt de teljes mertékben fölösleges volt. Semmi újat nem mondott minthogy egyszerűen ilyen erzékeny a bőröm a hidegre. Használj labellot, heti 1-2x mézes olívaolajas cukros radírozást, és ami fontos hogy estére kend be mindig labelloval vagy vazelinnel. Vazelint ajánlom inkább, abban nincs semmi plusz fölösleges anyag a vazelin bőven elég jó.

Annyi még, hogy a folyadékon kívül ebben az időszakban(is) figyelj a vitamin bevitelre, C, D, esetleg kalcium-magnezium és ami még jó szerintem az E vitamin.

Fontos még a jó étrend is, gondolom nem újdonság, hogy az vagy amit megeszel, figyelj az étrendedre, próbálj meg minél kevesebb mesterséges anyagot bevinni a szervezetedbe.


Remélem tudtam segíteni és valamennyire helyrejön a szád.

2019. márc. 1. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok, sokat segítettetek 🙂

Remélem hamarosan rendbe jön a szám.

2019. márc. 2. 09:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!