Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőrtüsző ellen van valami...

Szőrtüsző ellen van valami ötletetek?

Figyelt kérdés
gyantázás után mindig kipattog a bőröm. Próbáltam gyantát borotvát . mind2 től ugyan úgy .

2019. febr. 7. 21:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Nekem is, tökéletes megoldásra nem jöttem rá, de ami nagyban segített az a rendszeres bőrradír. Kezdetben kotyvasztottam házilag főképp cukorból és pl tusfürdőből egyet, de átváltottam szivacsra. Vegyél egy fürdőszivacsot, akár még a mosogató is megteszi, csak nyilván ésszel és ne kapard fel vele a bőröd! Balea, Baba testápolókat próbáltam ezidáig, utóbbi jobban bevált. Viszonylag olcsó és sok van benne.

Viszont szőrtelenítés (gyanta, epilálás) után kb 2 napig szerintem ne radírozz, borotva után szerintem mehet, és csak másnap kenegesd. Közvetlen utána én semmit, vagy hintőport tudok javasolni. Nekem bevált. Próbáld úgy időzíteni a szőrtelenítést, amikor otthon vagy, estére. Ha nadrágban, akkor tisztát és valami olyan anyagút felvenni, ami kevésbé irritálja.

Sok kommentet olvastam, véleményt, leírásokat... mindenki másra esküszik. Esetleg tégy próbát, amit leírtam, sok vesztenivalód nincs (feltéve ha még nem próbáltad). Ugyan 1-2 kiütés van, de már viszonylag elenyésző, lehet a bőröm is idővel jobban hozzászokott.

Személy szerint erősen nézegetem az otthoni IPL gépeket, vannak elfogadható áron is. Ha csak jelentősen képesek csökkenteni a szőr mennyiségét: már siker. Teljes kezeléssorozat után pedig csak fenntartó kezelések szükségesek és akár kb 5 évre is elbúcsúzhatok a szőrtől. Abba senki nem hal bele, ha néha-néha elő kell venni. Van sok vélemény, ennyi már csak nem hazudik. Ha csak 5 évig működjön az a vacak, akkor már vissza hozza a gyantázás árát nagyjából, és a szenvedésről, kínlódásról ne is beszéljünk, amiket a kiütések és benőtt szőrszálak ellen kell tennünk.

Én gondolkozok még rajta, de szinte minden arra utal, hogy ki kéne próbálni. Hatásáról pedig nyilván nem fogok tudni egyhamar nyilatkozni. Fehér bőr, majdnem fekete szőr: mintha nekem találták volna ki :D

Nem tudom hasznom-e a válaszom, utóbbit pedig leírtam, szerintem elgondolkodtató. Rákra is rá kerestem, hogy okozhat-e ilyesmit, de nem találtam, egy hosszabb angol cikket is átböngésztem. Egyedül azt találtam, hogy ha már valaki bőrrákos és nyilván nem tud róla, úgy használja, akkor nem segít és tünetei sem feltétlenül kerül így időben észrevételre, valamint anyajegyeknél kell kerülni használatát. De hát a bőrrákra a napfény se jó... Fény pedig nem jut mélyre, így nem roncsol szőrtüszőkön kívül mást. Kb ami jelentkezhet az az égési sérülés, ha helytelenül használjuk. Hát na, féltem az egészségem, utánajártam; amit megfázásra ír fel orvos gyógyszer mellékhatásai aggasztóbbak :)

2019. febr. 7. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Philips lumeat ajanlani tudom csak. Nagyon hatasos. Picit huzos ára van, de ha megengedheted magadnak, akkor mindenkeppen vegyél 😉
2019. febr. 8. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!