Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért van az, hogy borotválás...

Miért van az, hogy borotválás után is fekete pontos az arcom, pár óra múlva bökök?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy a lassan 10 évnyi borotválás miatt már extra erős a szőröm? Tinédzser koromban még nem volt ez így. Most reggelente meló előtt megborotválkozok, de délutánra már szúrós vagyok, a barátnőm is sokszor megszól, hogy nem borotválkoztam-e reggel?

Eléggé zavar, főleg, hogy a bajusznál fekete marad a bőröm, hiába viszi le tükörsimára a penge.

Hetente cserélem a borotvát, habot használok, ilyenekkel nincs gond.

26,férfi


2019. jan. 28. 22:56
 1/4 A kérdező kommentje:

A testszőrzetem elég ritka és világosbarnás-szőkés, az arcomon viszont ilyen erős, fekete.

Ez is lehet a borotválás miatt?

Mikor elkezdtem, akkor 2-3 naponta elég volt, de egyre gyakrabban kell.

2019. jan. 28. 23:00
 2/4 anonim ***** válasza:
A túlzott borotválkozás miatt. Nekem a bajuszomnál ilyen, és azért mert nekem ott nőtt leghamarabb a szőröm, és én kb 14 éves koromtól 20 éves koromig 3 naponta borotváltam és brutális erős lett, pedig nem teljesen fekete hanem barna meg világos szőrszálak is vannak, de kegyetlen erős. Én alapból már 5 éve nem borotválkozom pengével mert nem csak szúr hanem viszket is, hiába próbáltam mindenféle hidratálót alapból rossz a bőröm, és a bőrgyógyászom is mondta hogy jobb ha hanyagolom és elég lenne heti 1 alkalommal. Azóta inkább borostás vagyok, és géppel lenyírom, ami nem szedi le tükör simára, de mégsem lesz annyira szúrós, jobban is néz ki az arcom. Amikor havi egyszer pengével borotválkozok teljesen akkor jóval szúrósabb lesz amikor elkezd nőni.
2019. jan. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Van akinek ilyen gyorsan növő arcszőrzete van. Ezt dobta a gép.
2019. jan. 29. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen a borotválkozás eredménye.


10 évvel fiatalabb vagyok, de meg is tudom mutatni a lábamnál, hogyan erősödött meg a szőr.


Bokámnál egész évbe borotválom, lábamon pedig csak szoknyás/bikinis időszakban.

Egész lábon szőke a szőr, bokánál pedig sötétebb jóval.

2019. jan. 29. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!