Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szoli segít a pigmentfoltokon?

Szoli segít a pigmentfoltokon?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

17 éves vagyok, de már most vannak halvány pigmentfoltok az arcomon (rossz szokásom, hogy elkaparom a pattanásaimat).

Az lenne a kérdésem, hogy ha szoliba megyek az segít-e olyan szempontból, hogy kicsit egyenletesebb színűvé teszi a bőröm? Vagy a pigmentálódott részek is sötétednek?


(Fényvédőt meg ilxeneket használok amúgy, szóval teszek az ügy ellen, csak kíváncsi vagyok, hogy a szolárium mennyiben befolyásolná ezt.)



2018. aug. 2. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
84%
Pont fordítva, még árt is, jobban előhozza őket.
2018. aug. 2. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
25%

Nem. A szolárium amúgy se javasolt, de mivel nagy üzlet/bevétel...el van tusolva az egész.


Neked szívem rendes napozás kell, mivel a nap barnít (+természetes) és hámlasztja, regenerálja a bőrt.

Nem kell semmi kencefice se, max napvédő krém, ha túl fehér vagy.


Nekem a nyár előtt pattanások/sebek helyeivel tele volt az arcom. Egy hét lubickolás a napon és szinte letisztult.


Jelenleg ez a 6. bőr hámlásom és szépen regenerálódik a bőröm.


Persze sokat nem akarok barnulni csak ameddig helyre nem jön, hiányzik a fehér bőröm x')


A szoli csak barnít amúgy s maga a szimpla barnulás alatt nincs bőr regeneráció. Önmaga a barnulás pedig felgyorsítja a ráncosodást.


+igyál jó sokat2-3L az alja amit be kell vinned, főleg melegben.

Az is fontos a bőr számára.

(pl a ránctalanító krémek is csak akkor tudnak felszívódni megfelelően a bőrbe, ha megvan a bőrnek a megfelelő víz tartalma, amivel reakcióba tud lépni.- ezt sokan nem tudják és van aki panasszal jön... akkor magyarázzuk el, hogy nem termék hibája hanem az "öné")


Ha otthon napozol frissítsed a bőröd/tested vizzel hatásosabb a végeredmény és nem nyúlsz ki a melegtől.


25N

2018. aug. 2. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Miss Endzsi ***** válasza:
Az UV-A-tól jelennek meg a pigmentfoltok. Szerintem nem megfelelően és nem megfelelő naptejet használsz. Sokat kell kenni az adott területre, 50 faktoros a legjobb. Legyen benne titanium dioxide is, ne csak kémiai blokkoló, a legjobb ha cink-oxide-ot is találsz benne.
2018. aug. 3. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
A szolitól csak még több lesz az tuti. Ha nagyon zavaró akkor ipl kezeléssel el tudod távolíttatni, nem véglegesen de azért egy fél évre biztos megoldás. Nekem tavasszal szokott előjönni de ősszel lekezeltetem és jövő tavaszig nem látszik, nyáron meg hozzá barnulok általában.
2018. okt. 19. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!