Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A körmeim egy idő után mind...

A körmeim egy idő után mind beszakadnak, miért?!

Figyelt kérdés
Szépen növekedtek, elérték azt a maximális hosszt, amit még szeretek, két-három hétig minden rendben is volt, most viszont az utóbbi 2 napban három körmöm szakadt be, ráadásul elég mélyen... Kénytelen leszek rövidre vágni őket, mert egyet még megragasztottam, de négy beszakadt körömmel már nem tudok mit kezdeni. Mindig ez van, egyszerre adják be a kulcsot a körmeim, aztán kezdhetek mindent elölről. Veletek volt már ilyen?
2018. máj. 8. 17:20
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
Ki a fenét érdekel hogy letört a körmöd? Járj körmöshöz létezik olyan má. Yd komolyan ezzel az egy apró dologgal riogatod a népet. Pont az ilyen nyomi nőkkel nem szabad összejönni. A köröm fontosabb mindennél meg ilyenek .
2018. máj. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nyilvánvalóan ha nem érdekel téged a téma, akkor ne szólj hozzá. Én a saját körmeimmel szeretek dolgozni, nekem ez egy kikapcsolódás, nem értem, miért ítélkezel. Nem e körül forog az életem.
2018. máj. 8. 17:39
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is ilyenek. De utána megint szépen megnonek:)
2018. máj. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ezt megnyugtató tudni, köszi a választ! :)
2018. máj. 8. 18:02
 5/6 anonim ***** válasza:
Valószínűleg elvékonyodik. Nem szabad a felszínét durván reszelni, a lemosót is ajánlatos kerülni. Rágni se szabad egyértelműen, de még a fogaddal piszkálni se. A vitaminok rásegíthetnek. Meg a jó minőségű, erősítő körömlakk. Nekem a munkám miatt sajnos lehetetlen, hogy egy bizonyos hossz fölé menjek, de mindig örömmel növesztem és formázom. Viszont, ha beszakad, akkor nincs mese, a sérült rész le kell vágni, a formát újrareszelni és minden körmöt ugyanakkorára rövidíteni. Sok munkának hangzik, de egy meggyengült részt sem érdemes tovább növeszteni. Én pl. rendszeresen visszareszelek belőle (ahogy pl. a hajamnál is levágom a töredezett szálakat). Egyébként sok hasonlóság van a kettőnek az ápolásában. Egy bizonyos hossz után elvékonyodnak, majd letörnek, a nem megfelelő ápolás és a környezeti roncsolás miatt. Ezen csak gondos odafigyeléssel, vitamin bombákkal, természetes olajokkal lehet változtatni.
2018. máj. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ne rágd, még a körülötte lévő bőrt se mert a nyál roncsolja a körmöket. Ha kilakkozod azzal véded őket a fizikai hatásoktól (a körömlakk a tévhitekkel ellentétben nem roncsolja a körmöket, csak a lemosó), de ettől függetlenül ne használd a körmöd eszközként (pl matrica felkapargatása, dobozok kinyitása). Hacsak nincsenek papírvékony körmeid NE kend be körömerősítővel, mert keménnyé és rugalmatlanná teszi, ergo könnyebben törik. Körömlakk lemosásához használj acetinos lemosót vagy akár tiszta acetont. Az acetonmentes lemosók sem szárítanak kevésbé mint az acetonos viszont nehezebben hozzák le a lakkot, acetonnal gyorsabb és kevesebb ideig ázik benne a körmöd. Utána szappannal moss kezet és kend be a körmöd valami olajjal, jojoba olaj a legjobb mert az hasonlít legjobban a bőr által termelt faggyúra. Ezenkívül minden nap kend be jojoba olajjal (vagy kókusz, oliva, stb...) vagy lehet kapni köröm olajat. Ez puhává teszi a bőrödet, a körmeid pedig rugalmasak lesznek ergo kevésbé törékenyek. Ja és a körömlemez tetejét ne reszeld, körömollót ne használj, inkább reszeld le. Nekem így sikerült megnöveszteni olyan hosszúra a körmeimet hogy néha megkérdezték hogy műkörmöm van-e.
2018. máj. 9. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!