Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit csinàljak, hogy...

Mit csinàljak, hogy végre egyenes maradjon a hajam?

Figyelt kérdés
Nos az a helyzet, hogy nekem igencsak sok és vastagszálú hajam van, amit gyülőlök, mert kezelhetetlen. Állandóan ritkítatom a hajam, és kipróbáltam ezt a tartós hajegyenesítést, de semmi . Mindennap ki kellett vasalnom, mert az eleje állandóan kiállt. :S és vasalás után kb tartott 1-2 óráig. Amikor nem volt a hajamban ez a tartós egyenesítés, akkor mindennap vasaltam az egész hajam, lefújtam lakkal mindent kipróbáltam, hogy tovàbb maradjon egyenes a hajam, mondjuk necsak a buszmegállóig való 10 perc sétálásig, hanem pl míg beérek a suliba, de semmi. Reggel kivasaltam, mire pedig beértem olyan mintaki meg sem fésűlködött. Hajszárítóval is próbáltam, de 2 perc után feladtam.. Ember legyen a talpán, aki egy ilyen kezelhetetlen sz.rt egyenesre tud csinálni 2 óránál tovább. Egyszóval SEMMI nem segített a hajamon, most már egy ideje nem is vasalom, mert a vége tökre eltört..:( vki segítsen, hogy egyenes maradjon a hajam legalább egy kis ideig
2010. máj. 24. 19:40
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Szia. ezer bocs ha megbántottalak csak viccnek szántam, és érdeklődésedre válaszolva egészséges vagyok, és a közeljövőben nem tervezem fejbelőni magamat, továbbá a megjelenésem is köszöni jól van. tényleg sajnálom ha megbántotalak. :] hűűűűűű...
2010. júl. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy már 2 éves a rovat, de most olvasom, és ha senki nem is olvassa a válaszom, azért mégis úgy érzem, ki kell fejtenem, amit gondolok. A kérdező problémáját sajnos maximálisan meg tudom érteni. Az erre adott első válasz megalkotója viszont maga a megtestesült butaság. Midnig voltak és lesznek emberek, akik nem tudnak azonosulni a problémával és nyafogásként kezelik. ha bárki ismerne engem, az tudná, hogy nem vagyok az a plázacica típus, de még csak az átlag "divatcica" csajoktól is messze esek hál istennek. vannak azonban problémák amik azoknak nőknek is gondot okoznak, akik rockerek/punkok stbstb.... Pl a nők 90%-nak kérdés az, hogy milyen gyakorlatokat kell végezni ahhoz, hogy a hasa lapos legye, a feneke meg kerek. Hál istennek genetikailag úgy hoztak össze anyámék h nekem ilyenekkel nem kell foglalkoznom. Augusztusban volt egy hasi műtétem, azóta semmit nem mozogtam szó szerint, és nem nőtt se úszógumim, se hurkám, még sem írkálok bunkó válaszokat azokra a kérdésekre, hogy "mitől legyen lapos a hasam, segítsetek?!" Mert van, akinek ez valós gond, és hogy jövök én ahhoz, hogy beszólogassak, hogy: "szüless úgy!". Esetünkben a kérdezőnek igen is fontos problémája van, legalább annyira fontos, mint, hogy hogy tartsuk meg az alakunkat, ugyanis aki egy kicsit is igényes, az tudja, hogy télen is ki kell nézni valahogy, és szerintem egy tucat kabátból maximum a fejünk lóg ki, és nem a lapos hasunk meg a kerek popsink, úgyhogy a haj az, amit mindenki minden évszakban lát, és nem mindegy, hogy néz ki.

Kedves kérdező! Sajnos én sem tudok túlzottan a segítségedre lenni, hiszen ezért is látogattam el ehhez a rovathoz, de amit mondani tudok.... egy jó ideig én is meguntam dús, vastag hajam vasalását, és gyakran, ha hülyén éreztem magam a sátor frizurától, vagy divatos kontyba fogtam, vagy befontam. A fonás talán hülyén hangzik, de megint kezd divatba jönni, ha pl oldalra fonod, nagyon jól tud állni, és jócskán kevesebbnek tűnik a haj tömegre, ami sokszor megjelenés szempontjából nem hátrány. Azt tudom javasolni, ne ritkíttasd, ugyanis egy időben én is ezt tettem és még dúsabb lett, mert mint kiderült a ritkító olló használatával a kisebb hajszálak felfelé nyomják a hajat, így hiába ritkíttatod, még nagyobbnak tűnik:S nem tudtam szakszerűen leírni, beleköthettek, nem érdekel, de a lényegen nem változtat. Egyszerűen fonogasd egy ideig, akkor is ha már nagyon k iakarod engedni, mert ha nem nyúlsz hozzá, nem fog úgy törni, megnő, és valóban lehúzza a súly. Nekem egy év alatt nőtt vállig érőből derékig érőre, minden speckó sampon, balzsam és hajfelvarrás nélkül. Ez után már könnyebb lesz vasalni. Nem tudom, menniyre vagy oda a hajfestésért, de az is rendesen "segít" a ritkításban:( :) Ennek 10 év múlva nem fogok örülni, most viszont nagyon. Hál istennek most még mindig dús a hajam, dúsabb mint a legtöbb ismerősömnek, de már egészen emberi hatása van. Én szőkíttetem is (sötétbarna volt) de ez állítólag jobban áll. Ha nem ellenzed, próbáld ki te is, legfeljebb visszafested. Kicsit hosszúra sikeredett, de remélem használható:))

2012. máj. 17. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!