Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha valaki nagyon korán,...

Ha valaki nagyon korán, fiatalon elkezd szőrteleníteni, az később lehet hatással a szőrösségére?

Figyelt kérdés
10-11 éves koromban látszott a szőr a lábamon és titokban mindig leborotváltam.Majd ahogy nőni kezdett máshonnan is. Most a többi lány ismerősömhöz képest jóval szőrösebb vagyok. Lehet ez az ok, vagy amúgy is ilyen lennék?

2017. aug. 3. 06:52
 1/2 anonim ***** válasza:

Valószínű ilyen lennél.

Tévhit, hogy a borotva erősíti, vagy dúsítja a szőrzetet, de valamiért mai napig erősen tartja a köztudatban magát...

Max optikailag, de semmi egyéb. Annyi igaz, hogy amikor nő kifelé, akkor erősebb (nem kopott még el), illetve szúrósabb a vége. Idővel szintúgy ugyan olyan lesz, mint előtte.

Tehát mivel a végét vágja le: nem erősödik, jóformán semmit nem csinál vele. Nem csodaszer a szőrhagymák sokszorosítására; erre szokták mondani, hogy akkor a kopaszok is borotválkoznának :D

Néhány oldal:

[link]

[link]

[link]

[link]


Ezeket dobta ki először a google, de még találhatsz többet is, hiteles forrásokból - bőrgyógyászok által megerősítve

2017. aug. 3. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs sok köze hozzá. Már eleve amúgy szőrösebb lehetsz genetikailag, mint a többiek, ha már 10-11 éves korodban annyira látszott / sötét volt, hogy zavaró volt. A másik lehetőség az, amit az 1. válaszoló is leírt, hogy optikailag látszik erősebbnek, mert ugye a borotva nem tövestül tépi ki a szőrt, és a kinőni hagyott szőrhöz képest vastagabbnak tűnik, mert a kinőtt szőr vége vékonyodik, kopik (mert kopik a nadrágtól stb.), borotválás után meg pont a lehető legvastagabbnak tűnik a tőnél.


A másik lehetőség az, hogy van vmi más betegséged, ami lappang. Lehet, érdemes lenne elmenni egy hormonvizsgálatra. Nem ijesztgetni akarlak, csak velem ez történt. Nekem is úgy tűnt hirtelen, hogy egyre jobban nő a szőröm, aztán 10 éves késéssel, nemrég diagnosztizáltak nálam PCOS-t. Aminek pl. az egyik tünete a durvább szőrösödés (ami még lehet: rendszertelen menstruációs ciklus, hajhullás, durva súlynövekedés úgy, hogy nem nagyon változtattál az étrendeden / életstílusodon).

2017. aug. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!