Hennáztassam a hajam?
Vigyázat!
Kedves kérdező,a henna amire te gondolsz,amiről beszélsz, az KEMIKÁLIA. A létező legszörnyűbb hajfestékek egyike a kemikáliákkal dúsított henna,mivel a henna vegyszerrel érintkezve úgy leégetheti a hajat mint egy elcs*ett szőkítésnél!
Az IGAZI henna azonban csodálatos gyógyhatással bír,a hajjal csodákat művel a megfelelő alkalmazás mellett.
Aki hennázásra adja a fejét,annak bizony MINDEN kemikáliáról le kell mondania,ami azt jelenti,hogy még a samponnak is 100%-ig natúrnak kell lennie. Nem,nem elég egy szimpla szilikonmentes olcsó sampon,ami azt leszámítva,hogy szilikonmentes szörnyűbbnél szörnyűbb anyagokkal van tele. Hajlakkot,hajápolókat el lehet felejteni,különben rossz vége lehet.
Viszont! Ha valaki lemond minden vegyszerről és elkezd hennával festeni,annak soha nem is lesz szüksége mindenféle kemikáliára,hogy mutasson valahogy a haja. Egészséges lesz,ragyogó,dús. Sokkal dúsabbnak hat a haj,mivel az igazi henna NEM hatol be a hajszál szerkezetébe,mélyebb részeibe (ellenben a vegyszeres festékekkel) , nem borítja fel a haj,hajszálak természetes egyensúlyát,kívülről képez rajta egy védő,tápláló réteget. Számos pozitív hatása van a fejbőrre nézve is (helyreállítja a PH-t=faggyútermelést is ezáltal, gombaölő, hajnövesztő, hajerősítő stb-stb,csupa jó dolog, google a barátod).
Aki hennázásra adja a fejét,annak elkötelezettnek kell lennie és persze türelmesnek. Türelemre nem maga a hennázás miatt van szükség,hiszen általában nem a növényi örlemény kreál nem kívánatos dolgokat,hanem a nem megfelelő ,nem elég körültekintő felhasználása. Alaposan tájékozódni kell mielőtt használni kívánja valaki,nagyon alaposan!
A kapott szín függ; a saját hajszíntől, attól, hogy már vegyileg festett hajra kerül-e rá, a henna minőségétől(henna és henna között is lehet különbség,pláne ha nem 100%-ig tiszta henna) , illetve a kikeveréstől, elég alapos felkenéstől, dunsztolástól. Nem mindegy még a kikevert pép hőmérséklete sem,nem elég megbecsülni,hőmérő használata szükséges.
Létezik még az indigó amely a hennával kéz-a kézben járnak, az indigó henna nélkül nem tapad a hajhoz, szüksége van a hennával körülölelt hajszálakra. Indigó hozzáadásával a sötétebb vörös,rezes vörös, vörösesbarna, világosbarna, középbarna, sötétbarna illetve fekete különböző árnyalatait lehet elérni.
Egyszerűbb módszer úgygondolom a Khadi (szintén 100% tisztaságú természetes hajfesték) használata, megkönnyíti a kikeverést. Azonban ha pl. valaki fekete hajat szeretne,abban az esetben is célszerű a két lépéses hajfestést alkalmazni ami annyit tesz nem elég a Khadi feketéjét a hajra kenni, előtte a Khadi valamely vörös árnyalatában kell dunsztolódni majd pedig lemosni, s a vörösre rámenni a feketével.
Alapból sötétbarna haj pl. nem lehet hennától világosabb vörös,legfeljebb kaphat a haj egy vöröses fényt,árnyalatot.
Ezer dologról lehetne még beszélni, Antalvali oldalán számos információ található a témával kapcsolatban.
Elsőre r*hadt macerásnak és körülményesnek tűnik,tudom. De ha már beleszokik valaki semmiség,és mindent megér a gyönyörű hajkorona amit varázsol!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!