Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mitől van az, hogy egyes...

Mitől van az, hogy egyes fiatal lányoknak már ráncos a szeme?

Figyelt kérdés

Nem kritizálásból vagy pocskondiázásból írom vagy kérdem, hanem kíváncsiságból.

Néha szoktam látni fiatal lányokon, hogy a szemeik alatt már ''vonalkák'' vannak, szarkalábak, némelyiknél táskák is.

Én 28 éves vagyok, és nekem egyáltalán nincsen se táskám se ráncaim a szemeim alatt (sose volt plasztikai műtétem), az említett lányok nálam fiatalabbak, ilyen 24, 25, 26 körüliek.


Talán genetika? Vagy életmód függő? Vagy mindkettő?



2017. júl. 28. 22:11
 1/10 anonim válasza:
58%
A túlzott smink használat is kihat rá.Én a 30-as éveim közepén járok,nagyon ritkán sminkelek akkor is csak diszkréten igy azt,hogy nincsenek ilyen problémáim ennek tudom be.Sokszor fiatalabbnak is gondolnak a koromnál.Ismerek 50éves nőket is akiknek sima és szép az arcuk.De lehet a jó genetika is közrejátszik.
2017. júl. 28. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
37%
Kiegészités: az életmódtól is függ ha valaki steresszesebb,gondterheltebb akkor kicsit gyűröttebbnek is tűnik,de az elmúlik.Ha tartósan fennáll akkor inkább a sok sminkre gondolnék.Volt középiskolában egy tanárnőm,akit ha smink nélkül láttunk furcsán hatott,idősebbnek,sápadtabbnak tűnt.
2017. júl. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én nekem szerintem a korán keléstől. Nyáron nem nagyon látszik, de mikor suliidőbe kelek 04:30-kor, aztán buszozok, vonatozok, metrózok, na akkor borzalmasan nézek ki.


16l

2017. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Anyum 40. évében jár, és mutatta a volt középiskolás társait. Egyik olyan ráncos volt, hogy 55 körül tippeltem volna. Mondta anyum, hogy nagyon szerette a nő magát sminkelni, és most meg is látszik a bőrén, szóval...

De igazából több oka is lehet, nem csak ez.

Kialvatlanság, genetika, stb.

2017. júl. 28. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert én is szoktam sminkelni (munkahelyre főleg szabadnapon nem), igaz nem sokat.

Ha táskáim és ráncaim nincsenek is, karikáim viszont vannak, kell rá a korrektor.


3-asnak: én is arra tippelek, hogy a korán keléstől nem kipihent a szemed. De nem hiszem hogy olyan borzalmasan nézel ki. :) Csak annak látod magad.

Próbálj időben aludni menni, igyál sok vizet (1,5-2 liter apránként), szedj vitaminokat.

Azt olvastam, hogy a nyers, reszelt krumpli és uborka 10 percre jót tesz a szemeknek, én utóbbit használom. ;)

2017. júl. 28. 22:47
 6/10 anonim ***** válasza:

Cigi, kevés vízfogyasztás, szoli, napozás, smink, stressz.

Kb. ilyen sorrendben okozzák. Az elsők öregítik legjobban a bőrt, nem a stressz.

2017. júl. 29. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekem már tizenéves koromban teljesen ráncos és karikás volt a szemem alatt. Stressz (családi helyzet miatt), pánikbetegség, ilyenek. Most is ugyanolyan csúnya, de nem tudok vele mit csinálni. 25/n
2017. júl. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
És én keveset vagyok napon, illetve nem dohányzom, nem iszom alkoholt és kávét sem. Utolsó voltam.
2017. júl. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam még, nem lehet hogy nem is a sminkelés miatt van, hanem amiatt, ha valaki nem jó minőségű sminket használ? Esetleg ha jó minőségűt is használ, lehet nem is mossa le alvás előtt?

Hallottam hogy valakit öregíthet ha rendszeresen sminkben alszik, mellette nem iszik vizet, ellenben cigizik és gyakran fogyaszt alkoholt. (Szolárium is okozhatja).


Most kérdezhetnétek, ha tudom, minek tettem fel a kérdést?


Azért, mert az említett tényezőkről úgy gondoltam, nem egyik napról a másikra éreztetik a hatásukat, hanem évek múlva. Azt hittem, ha valaki húszon évesen kezd bele egy ilyen életmódba, akkor olyam 30 vagy 40 körül fog rajta meglátszani.


De nem viccelek, nálam pár évvel fiatalabb lányokon látom, hogy olyan idősebbnek tűnő a szemük bőre, ezért is voltam megdöbbenve, már 30 alatt?


Az egyik aki olyan 25-26, nagyon csúnya a szeme. Tiszta ránc neki a szeme alatt és hatalmas táskái is vannak. Szokott sminkelni és gyakran jár bulizni, talán amiatt.

De őt nem zavarja, így is jól érzi magát. (Végül is....)

2017. júl. 29. 13:36
 10/10 anonim ***** válasza:
smink, kávé, cigi, mindenféle "hidratáló" krémek stb. :)
2017. júl. 29. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!