Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Miért tépi a hajat a fodrász?

Miért tépi a hajat a fodrász?

Figyelt kérdés

Alapból gubancolódásra hajlamos a hajam, mert vékony szálú és kissé hullámos is. Amikor fodrásznál vagyok már előre rettegek, hogy hajmosáskor mennyire összegubancolja majd...

Aztán mikor 10 percig ülök még törölközővel a fejemen és már száradásnak indul a hajam, utána elkezdi (némi hajhab után) kifésülni sűrű fogú fésűvel a tövétől kezdve! A fejem meg nagyjából 20 centis kilengéseket tesz minden mozdulatnál, mert annyira húzza. Aztán szárításkor is még beletúrogat és még 80 szálat kitép a kezébe akadó fürtökből. Minden fodrásznál ez a technika? Én pl mindig a végétől kezdve haladok kifésüléskor a tövéhez. A nedve haj eleve nagyon sérülékeny, hát még ha beleakasztjuk a fésűt és csak húzzuk-szaggatjuk. A helyzet az, hogy a fodrászom már azért elég tapasztalt, rengetegen járnak hozzá, így nem értem, hogy csak az én hajam ilyen szörnyű vagy tényleg ő csinálja rosszul. Szerintetek? Én már nem szeretek fodrászhoz járni mert a könnyeimet kell visszatartanom kifésüléskor...



2017. ápr. 20. 12:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez nem normális, keress másik fodrászt. Vagy szólj neki, hogy ez így nem oké. Ez egy szolgáltatás,amiért fizetsz. Nehogy már rosszul érezd magad tőle
2017. ápr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak az egész család hozzá jár már évek óta...így kellemetlennek érzem, hogy rászóljak. :/
2017. ápr. 20. 12:36
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
minek jársz hozzá ha ennyire rosszul végzi a munkáját???
2017. ápr. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

De tapasztalt fodrász lehet. Vigyél neki sörtés kefét hogy gubancos hajat pláne vizesen azzal fésülünk és kérd el a végzettségét majd etesd meg vele😅



[link]

2017. ápr. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem jó a hajadnak, ha nekiáll a tövétől vizesen, sűrű fogú fésűvel. Nekem is volt olyan fodrászom aki tépte, nem is mentem szívesen hozzá. Akikhez utána jártam, mindegyikükhöz szívesebben mentem. Az első nekem is idősebb, tapasztaltabb fodrász volt.
2017. ápr. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Mert eddig csak azt hallgattam, hogy nagyon gubancolódós a hajam és azért van ez. Igazat is adok, mert tényleg gubancolódik. De pont ezért kellene másképp kezelni. De mivel ugye oda járunk évek óta, meg hogy úgy mondjam itt nálunk ő az egyik legkeresettebb, így nem merült fel hogy váltsak. De most a legutóbbi látogatásom után már tényleg nem akarom elhinni, hogy az én hajammal van csak baj.
2017. ápr. 20. 12:41
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp menj el másik fodrászhoz is, akár többhöz is, legalább meglátod, mások hogy csinálják. Az alapján tudsz majd dönteni.
2017. ápr. 20. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
85%

mikor megláttam a kérdést, el akartam poénkodni, hogy biztos dührohamot kapott, mikor aznap a 10-edik divatmajom srácnak kellett oldalt felnyírt fent hosszú egyenfrizurát csinálnia...


de nem poénkodok inkább, mert amit mesélsz, az horrorisztikus

ha a hajaddal van a probléma, az könnyen kideríthető, csak egyszer kell másik fodrászhoz menned. Ha az ugyanúgy tépi, a hajad túl érzékeny, ha kíméletes, a mostani fodrász a durva.

2017. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nem érti a dolgát. Vigyél egy tangle teezert és kérd meg, hogy most ezzel fésülje ki szép lassan a hajadat. Egy kis tanulás ráfér.
2017. ápr. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amíg én ott jártam addig kb rajtam kívül 4 ember fordult meg nála: 2 idősebb hölgy és 2 középkorú férfi. Jellemzően inkább hölgyek járnak hozzá, szóval nem. De értem a poén lényegét... ;) Persze akkor sem lenne indokolt. Próbálok majd keresni másik fodrászt, csak hát...sokszor már az ár sem mérvadó, mert nagyon béna fodrászok is eltudnak kérni nagyon magas árat. Nehéz olyat találni aki valóba érti a munkáját és inkább a minőséget helyezi előtérbe a mennyiséggel szemben.
2017. ápr. 20. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!